Czy jesteśmy przestymulowani?

"Pozostańmy in touch" - reż. Walkowiak, Nowak i Grzeczka - Klub Żak Gdańsk

1 marca w klubie Żak odbędzie się premiera spektaklu "Pozostańmy in touch", zrealizowanego w ramach cyklu rezydencja/premiera 2015 - VII Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Człowiek jest podłączony do sieci, dzięki niej uzyskujemy informacje, tworzymy relacje, organizujemy sobie życie.

W dzisiejszych czasach prawie każdy człowiek załatwia większość spraw przez Internet i telefonicznie, komunikujemy się zarówno błahych sprawach jak i w tych bardzo ważnych. Jak reaguje na to nasza psychika i ciało, czy jesteśmy przestymulowani? "Pozostańmy in touch" to spektakl o człowieku i jego wirtualnym, ale prawdziwym życiu, jesteśmy podłączeni do sieci, bądźmy in touch!

Po spektaklu spotkanie z wykonawcami.

Julia Walkowiak - tancerka wciąż poszukująca nowych dróg w ruchu, interesująca się w szczególności ruchem autentycznym i jego zastosowaniem w teatrze tańca, początkujący choreograf. Studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na wydziale Taniec, absolwentka Szkoły Tańca i Baletu Fouette, PPSKAK w Kaliszu i STW (prow. Natalia Draganik), uczestniczka licznych warsztatów tanecznych i teatralnych. Tancerka Teatru Ruchu i autorskiego zespołu Stało Się, z którym zorganizowała dwa festiwale tańca w Pobiedziskach i Gliwicach. Pedagog i choreograf Teatru Tańca w Pobiedziskach dla dzieci i młodzieży, autorka spektaklu Zaczarowana Zima. Brała udział w projektach m.in. z Divadlo Continuo, Pawłem Passinim i Witoldem Jurewiczem.

Daria Nowak - tancerka, street performer, studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na wydziale Taniec, uczestniczka wielu warsztatów tanecznych. Brała udział w spektaklach koordynowanych przez przez polskich i zagranicznych pedagogów. Doświadczona instruktorka tańca i animator, w szczególności w pracy z najmłodszymi. Tancerka i choreograf poznańskiej rewii tanecznej Dance And Art.

Maja Grzeczka - tancerka zafascynowana techniką tańca współczesnego i contact improwizacji. Studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na wydziale Taniec. Studentka STW i tancerka w zespole Natalii Draganik. Doświadczenie zdobywa na warsztatach tanecznych. Wieloletnia tancerka Teatru Ruchu Moniki Leśko-Mikołajczyk. Jest również pedagogiem tańca współczesnego, specjalizującym się w zajęciach dla najmłodszych.

Gundula Peuthert - choreograf, reżyser i pedagog. Studiowała taniec w Lipsku, choreografię i reżyserię w Palucca School i Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch w Berlinie, gdzie następnie nauczała choreografii i improwizacji. W latach 1991-1996 tancerka i choreograf Freies Tanztheater Berlin, następnie baletu Voglandtheaters Plauen, gdzie została dyrektorem artystycznym. W latach 2006 - 2011 dyrektor Tanztheaters Görlitz, oraz festiwali Interface i TanzArtFestival Görlitz.

25 zł / 15 zł - studenci* i Karta do Kultury* / 10 zł - uczniowie* i seniorzy / 5 zł - na Kartę Dużej Rodziny* / 3 zł - na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Bilety obejmują 2 spektakle.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji. Rezerwacje można opłacić przelewem po uzgodnieniu z pracownikiem Kasy Klubu Żak. Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 wolnych miejsc na dany spektakl. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom.

(-)
Materiał Teatru
28 lutego 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...