Czy kobiecie można ufać?

"Bogom nocy równi" - reż. Wojciech Bartoszek - Teatr Nowy w Łodzi

Ponowne zamknięcie instytucji kultury oddzieliło nas od widzów. Zarówno w marcu jak i teraz, kluczowym dla nas zadaniem jest podtrzymanie kontaktu z naszą publicznością i zapewnienie jej dostępu do kultury. Dlatego, zgodnie z obietnicą, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi wznawia prężnie swoją działalność online!

Już w piątek 20 listopada o godzinie 19:00 udostępnimy na naszej stronie internetowej kolejny z monodramów ze Sceny pod Sufitem. Tym razem będzie to spektakl Wojciecha Bartoszka „Bogom nocy równi" na podstawie książki Sergiusza Piaseckiego.

Spektakl opowiada o działającym na pograniczu polsko-sowieckim polskim agencie wywiadu. Ciągle w zagrożeniu - przed dekonspiracją, donosami, zdradą, patrolami GPU - buduje siatkę wywiadowczą wykorzystując ludzkie słabości zarówno do alkoholu, jak i kokainy.
Jest sprytny, dzielny i wytrzymały. Szczęście mu dopisuje, a więc z zadań wywiązuje się znakomicie. Aż tu okazuje się, że też ma słabość - kobieta. Nie kobieta ogólnie, jakaś, ale ta jedyna, wymarzona. Ona mieszka po sowieckiej stronie, on po polskiej. Na sowiecką stronę przechodzi tylko by wykonać zadanie. Jak to zmienić? Jak ułożyć sobie życie? Ale...... CZY KOBIECIE MOŻNA UFAĆ?

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tej niezwykłej opowieści
20 listopada o godzinie 19:00 na www.nowy.pl
i na kanale YouTube Teatru.

Kuba Galczak
Materiał Teatru
20 listopada 2020

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia