Czy praca może uszczęśliwić?

"Podwyżka" - reż. Tomasz Cymerman - Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

W sobotę 2 grudnia 2017 r. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędzie się premiera spektaklu zrealizowanego wg scenariusza Georgesa Pereca w reżyserii Tomasza Cymermana.

Sens pracy i poszukiwanie w niej spełnienia to główny temat „Podwyżki" - błyskotliwej komedii Georges'a Pereca. Czy praca może nas uszczęśliwić? Czy można uchronić się przed otępieniem po wielu latach poświęcenia? W imię czego spędzamy większość swojego życia w miejscu, którego często skrycie nienawidzimy?

Istnieje jednak prosty sposób, by wynagrodzić oczywiste „mankamenty" etatowych niedogodności – to podwyżka! Na drodze do jej osiągnięcia mnóstwo pułapek i ślepych uliczek. Ten tor przeszkód pełen absurdów życia codziennego próbują pokonać nasze myśli uwięzione w ciele pracownika firmy. Walka o przetrwanie sprowadza się do pokonywania kolejnych etapów gry, w której w każdym momencie możemy wrócić do punktu wyjścia. Codziennie bierzemy przecież udział w tej groteskowej historii, nie zastanawiając się czy istnieje możliwość sprzeciwu wobec systemu.

W spektaklu odnajdziecie Państwo również: absurdalny humor, a także piosenki wykonywane na żywo przez zespół Polpo Motel.

(-)
Materiał Teatru
24 listopada 2017
Portrety
Tomasz Cymerman

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia