Czytanie Gorzkowskiego w Żaku

"Tajemniczy klient" - reż. Igor Gorzkowski - Studio Teatralne Koło z Warszawy

25 listopada o godz. 19 w klubie Żak odbędzie się kolejna odsłona PC Dramy. Aktorzy Studia Teatralnego Koło z Warszawy przeczytają sztukę Igora Gorzkowskiego "Tajemniczy klient" w reżyserii autora.

Dobry sprzedawca powinien być jak aktor w najlepszym teatrze - twierdzi Mary Portas, brytyjska gwiazda telewizyjna i guru handlu detalicznego. Podobnego zdania jest Wesoły (Sławomir Pacek), bohater spektaklu "Tajemniczy klient" Igora Gorzkowskiego (na zdjęciu). Mężczyzna specjalizuje się w testowaniu jakości obsługi w branży usługowo-handlowej. Rzadko się zdarza, aby Wesoły napotkał na swojej drodze równego sobie przeciwnika. Jego codzienność to kontakt ze znudzoną panią w sklepie obuwniczym, która nie ma zamiaru pomóc klientowi w wyciągnięciu pudełka z jego rozmiarem; doradcą bankowym pochłoniętym rozmową z kolegą, podczas gdy kolejka petentów przestępuje z nogi na nogę; z instruktorem fitness, który nie zwraca uwagi na podopiecznych, bo w trakcie zajęć flirtuje z jedną z uczestniczek; z fotografem, który zamiast zadbać o to, żebyśmy ładnie wyszli na zdjęciu, paraliżuje nas swoją arogancją.

U Gorzkowskiego tajemniczy klient to człowiek "z misją". Wie, że brak profesjonalnego podejścia i arogancja ze strony obsługi nie są normą i należy z takimi przejawami patologii walczyć. Bycie tajemniczym klientem, to nie tylko praca, to także styl życia. Bywa, że działania tajemniczego klienta nie znajdują uznania w oczach społeczeństwa. Nazywany tajniakiem, szpiclem albo mieszaczem, zawodowy tester nie rzadko narażony jest na wyobcowanie i niezrozumienie. A przecież wykonuje swoją pracę za cenę wyrzeczenia się życia osobistego...

"Tajemniczy klient"

25 listopada o 19:00

ul. Grunwaldzka 195/197

(-)
Materiał organizatora
15 listopada 2013
Portrety
Igor Gorzkowski

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...