Czytanie patrona

"Szaniawski ponad narodami" - z cyklu "Szaniawing"

W cyklu "Szaniawing", poświęconym 50-leciu artystycznej działalności Teatru Dramatycznego, czwarte czytanie tekstów Jerzego Szaniawskiego pt. "Szaniawski ponad narodami".

"Szaniawing" to cykliczne, otwarte dla mieszkańców miasta, czytania tekstów Jerzego Szaniawskiego odbywające się w każdy ostatni czwarty czwartek miesiąca. Do wspólnego czytania dzieł patrona Teatru, służącego kompleksowemu poznaniu jego twórczości w sezonie jubileuszowym, zapraszamy różne grupy zawodowe, wiekowe, "tematyczne".

Wałbrzych zawsze przyciągał ludzi, po 1945 roku jego koloryt budowali osadnicy przybyli z różnych stron Europy i Polski. Ten niezwykły i barwny konglomerat stworzył jedyną w swoim rodzaju społeczność. Tu mieszały się zwyczaje, gwary, językowe naleciałości, niekiedy religie. Z takiej różnorodności wyrósł dzisiejszy Wałbrzych. I dlatego kolejny tekst patrona naszego Teatru - Jerzego Szaniawskiego będą czytali ci, którzy albo przybyli do miasta jako pierwsi, albo są ich potomkami. W ten sposób chcą udowodnić, że sztuka jest ponad narodami.

23 stycznia 2014 /czwartek / godz. 18.00 / Scena Kameralna / Wstęp wolny.

Rezerwacja biletów: tel. 74 664 96 95 lub http://teatr.walbrzych.pl/repertuar/

(-)
Materiał Teatru
21 stycznia 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...