Czytanie psychologicznego thrillera w Żaku

"Zabójczą pewność" przeczytają Monika Kwiatkowska i Grzegorz Damięcki

Klub Żak zaprasza 14 grudnia na ostatnią w tym roku odsłonę PC Dramy. "Zabójczą pewność" Marcusa Lloyda, współczesnego angielskiego dramatopisarza, w reżyserii Anny Kerth, przeczytają Monika Kwiatkowska i Grzegorz Damięcki

"Zabójcza pewność" Marcusa Lloyda to psychologiczny thriller oparty na kunsztownie zaplanowanej intrydze. Elizabeth - była baletnica poruszająca się na wózku inwalidzkim, zatrudnia Michaela - przystojnego, bezrobotnego aktora nadużywającego alkoholu, aby partnerował jej w czytaniu sztuki, którą sama napisała. W trakcie czytania okazuje się, że treść pierwszej sceny w najdrobniejszym szczególe odzwierciedla realną sytuację, w której przed chwilą oboje uczestniczyli. Jak to możliwe, że Elizabeth z taką dokładnością przewidziała przebieg pierwszej wspólnej rozmowy z Michaelem i uczyniła ją częścią swej sztuki. Podczas gdy w mężczyźnie zaczyna narastać niepokój, Elizabeth przejmuje kontrolę nad następującymi po sobie wydarzeniami. Do czego doprowadzi gra, którą zainicjowała i jakie są motywy jej działania?

Sztuka Marcusa Lloyda, współczesnego angielskiego dramatopisarza, prowokuje do wielu pytań: jaka jest granica między prawdą i fikcją? Kto lub co decyduje o naszych losach: przypadek, przeznaczenie, my sami? Jak radzimy sobie w życiu z porażkami i w jaki sposób przyjmujemy sukcesy?

W jakim stopniu nasze życie wypełnione jest różnymi obsesjami i czy niezaspokojona namiętność lub brak spełnienia są w stanie popchnąć nas ku przepaści?

"Zabójcza pewność" to świetnie napisana sztuka z suspensem - idealna na grudniowy wieczór!

Reżyseria czytania:

Anna Kerth - aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, lektorka, life coach, autorka metody Warm Up; reżyseruje i produkuje projekty własnego pomysłu. Nominowana do szkockiej nagrody BAFTA dla New Comers za rolę w filmie "Running in Traffic". W Polsce znana głównie z serialu "Na Wspólnej". Zagrała m.in. w " Jak głęboki jest ocean", "Na dystans", "Last Supper", "Ojcze masz", w serialach takich jak" Na dobre i na złe", " Układ Warszawski", "Prawo Agaty", "Sensacje XX wieku. Enigma"

Obsada czytania:

Grzegorz Damięcki (na zdjęciu) - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1991 roku związany z Teatrem Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie, gdzie stworzył wiele doskonale przyjętych ról w spektaklach reżyserowanych m.in. przez Agnieszkę Glińską, Izabellę Cywińską, Krzysztofa Zaleskiego, Waldemara Śmigasiewicza, Marka Koterskiego. Za rolę w spektaklu "Album rodzinny" otrzymał w 2007 nagrodę Feliks Warszawski za najlepszą rolę drugoplanową. Obecnie w repertuarze Teatru Ateneum grane są cztery spektakle z jego udziałem: "Nastasja Filipowna", reż. Andrzej Domalik, "Ja, Feubrach", reż. Piotr Fronczewski, "Sceny małżeńskie" według scenariusza Grażyny Barszczewskiej i "Mary Stuart", reż. Agata Duda-Gracz. Posiada bardzo bogaty dorobek ról w spektaklach Teatru Telewizji, okazjonalnie pojawia się również w serialach, zagrał m.in. w "Pakt" (2015, HBO) i "Czas honoru" (2012, TVP). Na dużym ekranie można go było zobaczyć m.in. w filmach Jana Jakuba Kolskiego: "Jasminum" (2006), "Pornografia" (2003), "Daleko od okna" (2000) czy Andrzeja Barańskiego "Horror w wesołych bagniskach" (1996). Bardzo chętnie podejmuje współpracę z Teatrem Polskiego Radia, dorobek jego ról w słuchowiskach radiowego teatru słowa jest imponujący. W 2011 roku na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" otrzymał honorowe wyróżnienie aktorskie za rolę Pana Lebrun w spektaklu Teatru Telewizji "Napis" w reżyserii Wojciecha Nowaka.

--

Monika Kwiatkowska - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1998 roku związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie debiutowała rolą Beatrice w "Łgarzu" Carla Goldoniego w reżyserii Giovanniego Pampiglione. W Teatrze Współczesnym grała w spektaklach reżyserowanych m. in. przez Agnieszkę Glińską: "Barbarzyńcy" (2000), "Imię" (2001), "Bambini di Praga" (2001), "Stracone zachody miłości" (2003), "Moralność Pani Dulskiej" (2011); Macieja Englerta: "Wniebowstąpienie" (2003), "Transfer" (2005); Izabellę Cywińską: "Wasza ekscelencja", "Matka i dziecko/Letni dzień". Za rolę Madzi w spektaklu "Bambini di Praga" Bohumila Hrabala w reżyserii Agnieszki Glińskiej, otrzymała nominację do nagrody "FELIKSÓW WARSZAWSKICH" za sezon 2001/2002 w kategorii "za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą".W swoim dorobku posiada wiele ról filmowych, zagrała m.in. w "Miasto 44" (2014) Jana Komasy, "Układ zamknięty" (2013) Ryszarda Bugajskiego, "Od pełni do pełni" (2012) Tomasza Szafrańskiego, "Moja krew" (2009) Marcina Wrony, "Moja Angelika" (1999) Stanisława Kuźnika. Szerokiej publiczności znana jest z ról w licznych produkcjach telewizyjnych, zagrała m. in. w "Komisarz Alex", "Na Wspólnej", "Ojciec Mateusz", "Prawo Agaty", "1920. Wojna i miłość", "Na dobre i na złe", "Boża podszewka", "Dom", "Złotopolscy". Chętnie współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Wystąpiła w wielu realizacjach słuchowisk radiowych - współpracując przy tym z tak uznanymi reżyserami jak: Janusz Kukuła, Henryk Rozen, Waldemar Modestowicz, Jan Warenycia, Janusz Zaorski.

***

***

PC DRAMA:

14.12 / G.19.00

Zabójcza pewność

(Dead Certain)

autor: Marcus Lloyd | przekład: Bogusława Plisz-Góral | reżyseria: Anna Kerth | tekst przeczytają: Monika Kwiatkowska i Grzegorz Damięcki

tekst udostępniony dzięki uprzejmości ADiT

***

www.klubzak.com.pl

Bilety: 10 zł - normalny, 8 zł - Karta do Kultury, 5 zł - uczniowie, studenci, seniorzy, 3 zł - Karta Dużej Rodziny

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką, kartą lub przelewem po uzgodnieniu z kasą.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl.

 

(-)
Materiał nadesłany
26 listopada 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...