Czytanie sztuki Szymona Bogacza

"W imię ojca i syna" w Teatrze Centralnym.

W lutym performatywne czytanie sztuki "W imię ojca i syna" w Teatrze Centralnym. Jak twierdzi autor, z rodzicami możemy dogadać się po alkoholu albo po śmierci. Dramat Bogacza przedstawia rozmowy syna z nieżyjącym rodzicem.

Śmierć staje się narodzinami nowej relacji - wyimaginowanej, ułomnej, pięknej. Sztuka Szymona Bogacza była nominowana do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2009 r.

Po czytaniu odbędzie się spotkanie z autorem i realizatorami.

***

Szymon Bogacz - studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, był muzykiem orkiestrowym, grał na trąbce w takich orkiestrach jak Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie. W teatrze debiutował dramatem Stosunki damsko-męskie (Teatr Zakład Krawiecki we Wrocławiu, 2006). Sztuka W imię Ojca i Syna znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną 2009 . Allegro moderato to kolejna sztuka Bogacza, która została zakwalifikowana do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (pod pierwotnym tytułem Marta). Jej prapremiera miała miejsce na deskach Teatru na Woli w Warszawie (Scena Przodownik, 2011), a także znalazła się w finale 18. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (sam tekst). W 2012 roku w Teatrze Rampa w Warszawie wystawiono jego sztukę Być jak Frank Sinatra (...)

***

Projekt realizowany we współpracy Teatru Centralnego i ACK UMCS "Chatka Żaka"

Czytelnia Dramatu

"W imię ojca i syna" Szymona Bogacza (czytanie performatywne)

reżyseria: Daniel Adamczyk

czytają: Gabriela Jaskuła (Teatr im. H. Ch. Andersena), Justyna Kazek, Ludwika Mroczkowska, Michał Zgiet (Kompania "Teatr"), Jan Żórawski.

Kiedy: 26.02.2013, godz. 19:00

Gdzie: Sala Widowiskowa, ul. Popiełuszki 5

Bilety: wstęp wolny


Materiał Teatru
26 stycznia 2013
Portrety
Szymon Bogacz

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...