Dancing Poznań 2016

13. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

Dancing Poznań 2016 – święto tańca, którego organizatorem jest Polski Teatr Tańca – to dwa wydarzenia XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca.

W ramach tegorocznego XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zaprezentowane zostaną najnowsze spektakle czternastu choreografów. Podczas Festiwalu w trakcie Dancing Poznań 2016 swoje realizacje przedstawi Polski Teatr Tańca. Będą to choreografie Urszuli Bernat-Jałochy („Percepcja"), Ewy Wycichowskiej („LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza"), Andrzeja Adamczaka („Touch me") oraz Pawła Malickiego („Kroniki czasu przyszłego").

Program XIII MFTT to także spektakle gościnne polskich i zagranicznych teatrów tańca oraz zespołów tanecznych. W tym roku Polski Teatr Tańca zaprosił do Poznania artystów z Kieleckiego Teatru Tańca („Stymulacja ciała", chor. Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak, „Sen Jakuba", chor. Grzegorz Pańtak, „Łk 10.29", chor. Robert Bondara, „Poza horyzont", chor. Jacek Przybyłowicz), Sopockiego Teatru Tańca („Wszystko co widać. OHIO", chor. Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk), grupy tanecznej Witamina T z Bytomia („SPEED DATES show"), Iwonę Olszowską oraz Annę Haracz ("Przenikanie") oraz niemiecki zespół Tchekpo Dance Company, który w ramach Festiwalu zrealizuje swoją najnowszą premierę. XIII MFTT obędzie się na dwóch poznańskich scenach: w Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK oraz na Scenie Wspólnej.

Równolegle z Festiwalem w dniach 20-27 sierpnia w Poznaniu odbywać się będą XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, w ramach których 26 pedagogów z całego świata będzie prowadzić zajęcia z 37 technik tańca. Warsztaty zainauguruje widowisko taneczno-muzyczne „Usłyszeć taniec".

Nie jesteś jednak tak bezwolny,
A choćbyś był jak kamień polny,
Lawina bieg od tego zmienia,
Po jakich toczy się kamieniach.
(Czesław Miłosz)

Kształt Warsztatów to wspólne dzieło, które tworzymy od 23 lat. Z jednej strony My: organizatorzy i pedagodzy, a z drugiej Wy: uczestnicy. Przenikanie się naszych dążeń, pragnień, celów i możliwości jest siłą, która pokonuje wszelkie trudy i przynosi oczekiwany efekt w postaci sierpniowego Dancing Poznań, wielkiego wspólnego tańczenia, pełnego dobrej energii, która jak kula toczy się i zmienia nas i świat.
Życzę Wam jak najwięcej ważnych odkryć i spotkań, poznawania innych i siebie samych.  Spełnionych marzeń i otwartych dróg sztuki tańca.

Prof. Ewa Wycichowska
Dyrektor Artystyczny Dancing Poznań 2016

(-)
Materiał organizatora
24 czerwca 2016

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia