Dancing Poznań wystartował

12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

W miniony weekend ruszyły największe Warsztaty Tańca Współczesnego w Polsce - Dancing Poznań 2015! Niemal 40 technik tańca, najlepsi pedagodzy z całego świata i szereg imprez towarzyszących – wszystko to będzie działo w Poznaniu w dniach od 22 do 29 sierpnia.

W tym roku Dancin Poznań 2015 towarzyszyć będą:

- wystawy fotograficzne Macieja Zakrzewskiego oraz Krzysztofa Fabiańskiego
- taneczny flash mob "Tańczenie pod Koziołkami"
- imprezy w Blue Note
- wieczorne milongi
- gala finałowa na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania

Określając główny motyw tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca kategorią „Przestrzeń", organizatorzy Festiwalu nakierowują uwagę Twórców i odbiorców na nowe komunikaty, rodzące się w synkretycznej sferze teatru tańca, który jest wyjątkowo predestynowany do wskazywania nowych przestrzeni teatru i dyskusji o nim. Przestrzeń nietradycyjna, alternatywna, uliczna, industrialna, wirtualna, wewnętrzna, tranfiguracja i iluzje przestrzeni, makro i mikro kosmos, przestrzeń osobista i uniwersalna, o tych i innych zagadnieniach pragniemy dialogować z widzem, w ramach programu naszego Festiwalu. We współczesnym teatrze pojęcie przestrzeni bardzo poszerzyło swoje granice, zarówno te fizyczne, odnoszące się do kategorii architektonicznych, jak i te mentalne, czy społeczne, nakierowane na tematy transgresyjne.

Poza typowymi zajęciami warsztatowymi na uczestników czeka 10 spektakli w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, wśród nich prezentacje Battery Dance Company z USA, Tchekpo Dance Company z Niemiec i Polskiego Teatru Tańca ora liczne imprezy towarzyszące: Tańczenie Warte Poznania – imprezy dla dzieci, seniorów i rodzin, wystawy fotograficzne, pokaz Coaching Project, milongi, flash mob i in. Ten wielki artystyczny organizm, stający się corocznie swoistą republiką tańca, organizowany jest przez Polski Teatr Tańca od 1994 roku. Bez wątpienia naszym sukcesem jest zbudowanie wyraźnego wizerunku, który pozwala poznańskie przedsięwzięcie odróżnić, zidentyfikować i wybrać jako swoje spośród licznych wydarzeń o podobnym charakterze. Spośród wielu setek uczestników, którzy przyjeżdżają co roku w sierpniu do Poznania, blisko połowa to osoby, które są tu po raz kolejny.

Pomysł sprzed lat, który zjednoczył Ewę Wycichowską i jej współpracowników, wokół wspólnej idei edukacyjno-festiwalowej to z całą pewnością jedno z największych osiągnięć marketingowych Teatru, który wypracował dla Dancing Poznań kojarzącą się z najwyższą jakością markę programową, artystyczną i organizacyjną, pozwalającą identyfikować Poznań jako stolicę tańca współczesnego.

Specjalnie dla uczestników warsztatów uruchamiono 2 nowe techniki tańca: TANIEC WSPÓŁCZESNY NA BAZIE RELEASE, który poprowadzi Urszula Bernat-Jałocha o godz. 18.10-19.40 (zamiast grupy modern dance) oraz COMMERCIAL DANCE, prowadzony przez Justina Fuentes o godz. 10.50-12.20.

(-)
Materiał organizatora
24 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...