Darmowe warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury w Pantomimie

Wrocławski Teatr Pantomimy

Wrocławski Teatr Pantomimy jesienią rozpoczyna nowy, bezpłatny projekt edukacyjny skierowany do animatorów kultury i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pn. "Wiem, kim był Henryk Tomaszewski".

Do udziału w projekcie zapraszamy przede wszystkim pedagogów i nauczycieli, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą w kołach teatralnych, organizują wyjścia do teatrów i innych instytucji kultury, prowadzą przedmioty związane ze sztuką i przedmioty humanistyczne oraz wszystkich tych, którzy mają świadomość roli i znaczenia edukacji kulturalnej.

Warsztaty mają na celu pokazanie technik pracy z ciałem i ruchem, podniesienie kompetencji komunikacyjnych oraz rozwój emocjonalności, wyobraźni, pamięci ruchowej wśród uczniów.

Warsztaty, które poprzedzą premierę przedstawienia na podstawie "Małej Syrenki" poprowadzą Konrad Dworakowski - reżyser spektaklu i Zbigniew Szymczyk - dyrektor WTP, a odbędą się od września do listopada 2015.

Cykl szkoleniowy obejmuje:
- 6 spotkań warsztatowych (po dwie godziny każde) prowadzonych przez dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy - Zbigniewa Szymczyka oraz Konrada Dworakowskiego – dyrektora Teatru Lalek i Aktora Pinokio w Łodzi,
- premierę pedagogiczną przedstawienia w reżyserii Konrada Dworakowskiego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (na podstawie „Małej syrenki" H. Ch. Andersena) wraz z dyskusją prowadzoną przez Alicję Morawską-Rubczak,
- premierę Zeszytów metodycznych autorstwa Alicji Morawskiej-Rubczak do przedstawienia w reżyserii Konrada Dworakowskiego, w których znajdą Państwo przykładowe ćwiczenia, zabawy i gry do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Pantomima to pozornie tylko sztuka trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. W trakcie warsztatów pokażemy Państwu, że nic bardziej mylnego! Wypowiedź pozawerbalna to podstawowy rodzaj komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

Projekt „Wiem, kim był Henryk Tomaszewski" jest częścią obchodów jubileuszu 60-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – interwencje 2015.

(-)
Materiał Teatru
17 lipca 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...