Dawno, dawno temu...

Premiera „Dlaczego słonie mają trąby" na 5 urodziny Baśniowej Kawiarenki

...za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
A może całkiem niedawno i zupełnie blisko?...
Już od 5 lat łódzka Baśniowa Kawiarenka przyciąga najmłodszych widzów
bajecznym klimatem, wyjątkowymi adaptacjami i niezwykłym menu.

Premierą spektaklu „Dlaczego słonie mają trąby" na motywach "Takich sobie bajeczek" Rudyarda Kiplinga Baśniowa Kawiarenka świętuje 5-lecie działalności. Wyjątkowe na kulturalnej mapie Łodzi miejsce stworzone przez Urszulę Binkowską było wielokrotnie nagradzane jako „przyjazne dzieciom".

Premierowe przedstawienia będzie można zobaczyć w sobotę 8 czerwca o godz. 18.00 i w niedzielę 9 czerwca o godz. 17.00

Urszula Binkowska - aktorka-lalkarka, pomysłodawczyni i właścicielka Kawiarenki - przez większość swojego zawodowego życia marzyła o tym, żeby stworzyć miejsce, w którym dzieci mogą chłonąć atmosferę teatru całymi sobą. Na maleńkiej Scenie Baśni aktorzy i lalki są na wyciągnięcie ręki, malcy współtworzą sztukę jako drzewa, ryby i morskie fale, a rodzice towarzyszą im odpoczywając przy filiżance dobrej kawy i bajkowych deserach - Pantofelku Kopciuszka, Śnie Śpiącej Królewny czy Koszyczku Czerwonego Kapturka.
Dowcipne adaptacje największych dzieł światowej literatury dla najmłodszych bawią i uczą, dając odpowiedzi na ulubione dziecięce pytania („A dlaczego...? ") . Kawiarenka ma w swoim repertuarze m.in. "Brzydkie Kaczątko", "Czerwonego Kapturka", "Baśń O wilku i siedmiu koźlątkach", "Śpiącą Królewnę", "Ali Babę i 40 rozbójników" czy "Latający Kufer". 5. urodziny świętuje premierą spektaklu "Dlaczego słonie mają trąby" na motywach Takich sobie bajeczek Rudyarda Kiplinga.
Baśniowa Kawiarenka była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana jako miejsce przyjazne dzieciom i zapewniła sobie stałe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi - najmłodsi przychodzą tu nie tylko na spektakl, ale także by posłuchać bajek czytanych przez aktorów, porysować i pobawić się. Niezwykła atmosfera miejsca pełnego lalek i książek sprawia jednak, że Kawiarenkę odwiedzają nie tylko dzieci i ich rodzice - na kawę zaglądają chętnie studenci pobliskiego Uniwersytetu Łódzkiego czy seniorzy w ramach przedpołudniowych spacerów.
Szczegóły dotyczące terminów i repertuaru można znaleźć na stronie www.basniowakawiarenka.pl.
Informacji udziela Urszula Binkowska: 601 704 299, urszula.binkowska@gmail.com.

(-)
Materiały Organizatora
6 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...