Death metal, polityka i Unia

"Kochanowo i okolice" - reż. Aldona Figura - Teatr Powszechny w Łodzi

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi na zaprzyjaźnionej scenie Teatru V6 (ul. Żeromskiego 74/76) będzie można zobaczyć spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi "Kochanowo i okolice" Przemysława Jurka w reżyserii Aldony Figury

Grupa mężczyzn po trzydziestce od lat ma zespół death metalowy. Kiedyś marzyli o muzycznej karierze, ale w zderzeniu z szarą rzeczywistością pozostało im granie dla przyjemności w lokalnym domu kultury. Pewnego dnia pojawia się jednak szansa na występy przed szerszą publiczność i możliwość nagrania profesjonalnie własnego materiału. Władze miasta, z wójtem na czele, chcą bowiem promować zespół jako wizytówkę gminy i wystąpić dla niego po unijne stypendium. Sytuacja wydaje się idealna. Wójt będzie miał okazję „zabłysnąć” przed swymi zwierzchnikami i zaprezentować swoje umiejętności w zakresie zarządzania, marketingu i pozyskiwania środków unijnych. Zespół zaś otrzyma pieniądze, które pozwolą mu na nagranie materiału w profesjonalnym studiu nagraniowym. Jest jednak mały „haczyk”… Aby uzyskać stypendium zespół musi wystąpić na szeregu rodzinnych imprez w gminie… i to z repertuarem daleko odbiegającym od ich własnego.

Sztuka "Kochanowo i okolice" Przemysława Jurka została wyróżniona drugą nagrodą w II Ogólnopolskim konkursie na współczesną polską komedię „Komediopisanie” organizowanym przez Polskie Centrum Komedii.

Kochanowo i okolice

21. poniedziałek - 10.00  
22. wtorek - 10.00          
23. środa - 10.00                                            
24. czwartek - 10.00, 19.00

Emilia Marciniak
Materiały Organizatora
17 marca 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia