Debata "Czy artysta jest osobą polityczną?"

29 października o godz. 17.45

W Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się IV Publiczna Debata Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita i Teatru Polskiego, dedykowana pamięci Haliny Mikołajskiej - "Czy artysta jest osobą polityczną?".

Prowadzi: Beata Chmiel

Debatują: Paweł Łysak, Maciej Nowak, Dorota Sajewska, Ewa Wójciak, Michał Zadara oraz PUBLICZNOŚĆ

Zapraszamy 29 października 2012, godz. 17.45, Teatr Polski w Warszawie. Scena Kameralna (wejście od Sewerynów). Wstęp wolny.

W debacie można też uczestniczyć za pośrednictwem Internetu od godz. 18.00 

www.otwarta.org, www.teatrpolski.waw.pl, www.naŻywo.net

***
Beata Chmiel - menedżerka kultury, pełnomocnik ds. badań i rozwoju Dyrektora PISF. Jedna z liderek ruchu społecznego Obywatele Kultury, sygnatariuszka Paktu dla Kultury i współprzewodnicząca Zespołu ds. Paktu dla Kultury przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Paweł Łysak - reżyser teatralny, dyrektor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, uznanego w roku 2012 za najlepszą scenę w Polsce. Współzałożyciel w roku 1998 razem z reżyserem Pawłem Wodzińskim Towarzystwa Teatralnego propagującego teatr społecznie zaangażowany. Sygnatariusz Paktu dla Kultury, przewodniczący Obywatelskiej Rady Kultury w Bydgoszczy. 

Maciej Nowak - historyk sztuki i krytyk teatralny, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W ramach Instytut prowadzony jest m.in. program Teatr Polska, który umożliwia prezentację spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury, społecznie zdegradowanych, ubogich w instytucje kultury i środowiska twórcze. W czasie jego dyrekcji w Teatrze Wybrzeże zadebiutowała grupa młodych twórców m.in. Paweł Demirski i Jan Klata. Sygnatariusz Paktu dla Kultury. 

Dorota Sajewska - badaczka teatru i tłumaczka współczesnych sztuk niemieckich i teoretycznych tekstów teatralnych. Autorka książki "Chore sztuki". Choroba/tożsamość/dramat oraz Pod okupacją mediów. Do września 2012 zastępca dyrektora artystycznego i dramaturg Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. G. Holoubka. Wykłada w Instytucie Kultury Polskiej UW. 

Ewa Wójciak - aktorka (debiut 1972) i dyrektorka (od roku 2000) Teatru Ósmego Dnia. Autorka tekstów programowych i scenariuszy. Pomysłodawczyni cyklów programowych oraz projektów tworzonych we współpracy z poznańskimi artystami i grupami działającymi na pograniczu sztuki i aktywności społecznej.

Michał Zadara - reżyser teatralny, scenarzysta, autor filmów niezależnych i instalacji wideo. Reżyser "Aktora" Cypriana Kamila Norwida w Teatrze Narodowy w Warszawie (2011) inscenizuje współczesne polskie sztuki, m.in. "From Poland with Love" i "Wałęsa. Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna" (obie autorstwa Pawła Demirskiego). Laureat Paszportu "Polityki" w 2007 roku. Członek Komitetu Społecznego ds. Paktu dla Kultury przy MKiDN.

(-)
Materiał Organizatora
24 października 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...