Debiuty na premierze "Rękopisu ..."

Izabela Gwizdak i Karolina Piechota

Nowe aktorki Teatru im. Jana Kochanowskiego zadebiutują w Opolu w spektaklu "Rękopis znaleziony w Saragossie" w reż. Pawła Świątka. Premiera 8 lutego 2014!

Izabela Gwizdak

W tym roku skończy 30 lat. Będąc w liceum wyjechała na 2 lata do Anglii. Zdała maturę międzynarodową, dostała się na studia prawnicze, ale wróciła do Polski. Miała w planach studia uniwersyteckie, ale zdała do Akademii Teatralnej w Warszawie - jak mówi: trochę z przypadku. Po studiach w 2008 debiutowała w Teatrze Narodowym. Współpracowała m.in. z warszawskim Teatrem Powszechnym oraz Teatrem Bogusławskiego w Kaliszu. Za rolę Niny w Mewie Czechowa otrzymała nagrodę na 47. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Jest też laureatką Nagrody Świderskiego przyznawanej przez Związek Artystów Scen Polskich.

Karolina Piechota

W marcu skończy 30 lat. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2007 była aktorką Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Z małym ekranem związała się jako studentka, grając Patrycję w serialu "Plebania". Występowała też w "Klanie", "Na Wspólnej", "Czasie honoru" i "Wydziale zabójstw". Przełom w jej karierze nastąpił w 2008, wraz z filmowym debiutem w świetnie przyjętym przez krytykę filmie "Drzazgi" Macieja Pieprzycy. Na 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski. Dostała też nagrodę dla najlepszej aktorki na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.

(-)
Materiał Teatru
5 lutego 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia