Dedykowany młodzieży szkolnej

Śródmiejski Teatr Muzyczny w Warszawie

Śródmiejski Teatr Muzyczny powstał z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy w 2009 roku i od samego początku działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Spektakle wystawiane przez nas to klasyka światowego repertuaru teatru muzycznego realizowana we współpracy z agencjami dysponującymi prawami autorskimi do wybranych tytułów. Przez lata podjęliśmy kontakty zawodowe z agencjami MTI Shows New York, Rodgers & Hammerstein London czy agencją reprezentującą sir Andrew Lloyda Webbera Really Useful Group Ltd. London. Co roku wspiera nas Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Udział w spektaklach Śródmiejskiego Teatru Muzycznego dedykowany jest młodzieży szkolnej chcącej odważnie stawiać kroki pierwsze na teatralnej scenie muzycznej. Co roku we wrześniu/październiku przeprowadzamy otwarte przesłuchania do wybranego tytułu, które cieszą się ogromną popularnością wśród zainteresowanych. Wyłoniona obsada pracuje w trakcie sezonu nad warsztatem wokalnym, aktorskim oraz ruchowym pod okiem realizatorów, których główny filar tworzą Antoniusz Dietzius - kierownik artystyczny oraz reżyser, Adrianna Furmanik-Celejewska - kierownik wokalny (wcześniej Izabela Tomaszewska i Anastazja Simińska) oraz Anna Gwarek - kierownik choreograficzny. Do współpracy corocznie zapraszamy twórców rodzimego teatru muzycznego oraz zaprzyjaźnione pracownie wspierające nas w realizacji strony wizualnej spektakli.

Znaczna część scenografii oraz kostiumów powstaje w pracowniach Domu Kultury a ich wykonania chętnie podejmują się członkowie obsady. Efekty corocznej pracy prezentujemy na scenach warszawskiego Śródmieścia. Współpracowaliśmy m.in. z teatrami Rozmaitości, Współczesnym, Studio, Palladium. Na wszystkie spektakle dystrybuujemy bezpłatne wejściówki, które od momentu rozpoczęcia rezerwacji rozchodzą się w kilkanaście minut.

Nasze dotychczasowe premiery:

2010 Lato miłości
2011 Music'all the time
2012 Siedzieliśmy na dachu czyli rzecz chyba o miłości
2013 Jesus Christ Superstar
2014 Grease
2015 Miss Saigon School Edition
2016 Skrzypek na dachu
2017 Footloose
2018 Spamalot czyli Monty Python i święty Graal
2019 Les Miserables School Edition

Absolwenci naszego zespołu zdobywając warsztat sceniczny w trakcie pracy nad spektaklami z powodzeniem dostają się do artystycznych szkół w Polsce.

(-)
Materiał Teatru
24 września 2019

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...