Diagnoza rzeczywistości i nas samych

9. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza na wielki finał 7. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i 9. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Od 16 do 23 maja polski dramat współczesny gotowy do R@Portu!

Na czytania/szkice sceniczne najlepszych polskich sztuk nadesłanych na konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną w interpretacji młodych reżyserów zaprasza Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Dwa dni (16-17 maja) w świecie wykreowanym przez najmłodsze pokolenie twórców polskiego teatru, którzy reagują błyskawicznie na naszą codzienność, udowodnią, że każdy z nas może stać się bohaterem współczesnego teatru. Polscy himalaiści, backpackerzy, nasz stosunek do zwierząt, wojenne dzieci i twórcy mitów to tematy tegorocznych czytań.

Finałowe teksty:
"Wasza Wysokość" Anna Wakulik reż. Karolina Maciejaszek
"Smutki tropików" Mateusz Pakuła reż. Eva Rysová
"Poddani" Robert Urbański reż. Jacek Bała
"Zastrzel mnie i weź ze sobą" Maria Spiss reż. Ewelina Marciniak
"Mówca Ajasa" Michał Bajer reż. Waldemar Raźniak

Na czytania wstęp wolny

18-23 maja 2014

Dla wszystkich miłośników polskiego teatru, zaciekawionych diagnozą rzeczywistości i nas samych, stawianą przez współczesnych twórców teatru, od Sławomira Mrożka po Jolantę Janiczak i Wiktora Rubina, przygotowaliśmy po raz kolejny przegląd festiwalowy najnowszych polskich produkcji teatralnych i czytania najlepszych sztuk nadesłanych na konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Festiwalowi towarzyszyć będzie ciekawy program towarzyszący, poświęcony m.in. twórczości nie tylko literackiej ale i muzycznej Doroty Masłowskiej, jurorki tegorocznego Festiwalu.

(-)
Materiał Festiwalu
16 maja 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia