Dialog wobec zła

5. Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG-WROCŁAW

Czternastu wybitnych reżyserów i najciekawszych twórców współczesnego teatru na świecie w programie V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG-WROCŁAW.

Piąty, jubileuszowy MFT DIALOG-WROCŁAW będzie miał miejsce w dniach 10 – 17 października 2009. Już dziś pragniemy zaprosić Państwa na to jedno z najbardziej znaczących europejskich wydarzeń teatralnych. Festiwal DIALOG-WROCŁAW to bowiem nie tylko prezentacja świetnych spektakli polskich i zagranicznych, ale przede wszystkim taki ich dobór, który pozwala na gorący dialog z twórcami i widzami - zarówno o wartości artystycznej przedstawień, jak i problemach daleko wykraczających poza sprawy stricte teatralne.

W programie tegorocznego Festiwalu znalazło się 14 wybitnych nazwisk: Lev Erenburg, Cezaris Graužinis, Ivo van Hove, Grzegorz Jarzyna, William Kentridge, Jan Klata, Oskaras Koršunovas, Dmitry Krymov, Christoph Marthaler, Eimuntas Nekrošius, Luk Perceval, Barbara Wysocka, Alize Zandwijk. Po raz pierwszy we Wrocławiu pokaże się również słynny teatr Handspring Puppet Company z RPA oraz arabski teatr Rabiha Mroue z Libanu.

Tematem przewodnim V MFT DIALOG-WROCŁAW jest hasło „Wobec zła”.  Mamy czas ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego i towarzyszącej mu społecznej depresji. Jest to dobry moment, by przyjrzeć się, jak te problemy znalazły odzwierciedlenie w sztuce najważniejszych twórców współczesnego teatru światowego. Wspólnie, choć każdy w inny sposób, próbują oni zdiagnozować zło, które będzie również tematem codziennych spotkań z artystami oraz finałowego panelu.

Uruchomiona została także nowa strona internetowa V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG-WROCŁAW. Znajdują się na niej pierwsze zapowiedzi programowe, słowo wstępne Dyrektor Festiwalu, Krystyny Meissner, oraz praktyczny przewodnik po miejscach festiwalowych, noclegach i innych wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu. Zapraszamy do odwiedzin działu Aktualności i Forum Festiwalowego na stronie: www.dialogfestival.pl

Marta Czyż
Materiały Festiwalu
3 lipca 2009

Książka tygodnia

Wszystkie nasze lalki
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Honorata Sych

Trailer tygodnia