Dietrich i Skubik w Nowym Jorku

"Złamane paznokcie..." - reż. Romuald Wicza-Pokojski - T. Wiczy, WTL

Z przyjemnością informujemy, że aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek - Anna Skubik zaprezentuje swój monodram "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" na deskach legendarnego nowojorskiego teatru La MaMa. Spektakle zaplanowane są na 11 oraz 26 listopada 2010

Propozycja dla miłośników wyrafinowanej rozrywki – świetnie przyjęty przez krytykę i widzów monodram o Marlenie Dietrich, przeplatany jej najpiękniejszymi piosenkami w doskonałym wykonaniu charyzmatycznej Anny Skubik. Gwiazda przedstawiona została w swoim ostatnim okresie życia, momencie konfrontacji z własną, przemijającą legendą. Aktorka w doskonały i intrygujący sposób stworzyła na scenie dwie postaci – Dietrich i jej pielęgniarki, delikatnie sugerując erotyczny podtekst ich wzajemnej, niezwykle burzliwej relacji. Doskonały, trzymający w napięciu spektakl o sile namiętności, sławy i uzależnieniu od własnej legendy.

Przedstawienie otrzymało Grand Prix międzynarodowego festiwalu WroSTJA 2008, gościło na festiwalach w Edynburgu i Salonikach, grane było m.in. w Atenach, Leeds, Dublinie i na Teneryfie.

Spektakl zrealizowany we współpracy z Teatrem Wiczy, scenariusz i reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski, opracowanie muzyczne: Igor Nowicki, występuje Anna Skubik.

Oprac. GG
Materiały Teatru
29 października 2010

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia