Dietrich i Skubik w Nowym Jorku

"Złamane paznokcie..." - reż. Romuald Wicza-Pokojski - T. Wiczy, WTL

Z przyjemnością informujemy, że aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek - Anna Skubik zaprezentuje swój monodram "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" na deskach legendarnego nowojorskiego teatru La MaMa. Spektakle zaplanowane są na 11 oraz 26 listopada 2010

Propozycja dla miłośników wyrafinowanej rozrywki – świetnie przyjęty przez krytykę i widzów monodram o Marlenie Dietrich, przeplatany jej najpiękniejszymi piosenkami w doskonałym wykonaniu charyzmatycznej Anny Skubik. Gwiazda przedstawiona została w swoim ostatnim okresie życia, momencie konfrontacji z własną, przemijającą legendą. Aktorka w doskonały i intrygujący sposób stworzyła na scenie dwie postaci – Dietrich i jej pielęgniarki, delikatnie sugerując erotyczny podtekst ich wzajemnej, niezwykle burzliwej relacji. Doskonały, trzymający w napięciu spektakl o sile namiętności, sławy i uzależnieniu od własnej legendy.

Przedstawienie otrzymało Grand Prix międzynarodowego festiwalu WroSTJA 2008, gościło na festiwalach w Edynburgu i Salonikach, grane było m.in. w Atenach, Leeds, Dublinie i na Teneryfie.

Spektakl zrealizowany we współpracy z Teatrem Wiczy, scenariusz i reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski, opracowanie muzyczne: Igor Nowicki, występuje Anna Skubik.

Oprac. GG
Materiały Teatru
29 października 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia