Diva do wynajęcia na szczecińskiej scenie

"Diva for Rent" - reż. Jerzy Bończak - Teatr Polonia w Warszawie

Monodram szczecinianki Alicji Węgorzewskiej-Whiskred "Diva for rent" robi zawrotną karierę na warszawskich deskach. W najbliższy weekend śpiewaczka przywiezie swój debiut reżyserski w rodzime strony

Węgorzeska jest absolwentką liceum muzycznego w Szczecinie i wychowanicą Henryka Sawki. Ostatnio dała się poznać jako jurorka w programie "Bitwa na głosy". 25 września dwukrotnie wystawi swój monodram "Diva for rent" na scenie Filharmonii Szczecińskiej.

 Spektakl, który miał swoją premierę w Teatrze Polonia Krystyny Jandy, łączy największe arie światowej opery, dowcipne aktorstwo oraz, co szczególnie ważne dla szczecinianki, osobisty stosunek do życia divy operowej.

"Diva for rent" jest zabawnym monologiem śpiewaczki, będącym wprowadzeniem do świata opery. Alicja Węgorzewska-Whiskerd, patrząc na swój zawód z dużym przymrużeniem oka, potrafi zarazić pasją do sztuki operowej. Jest pierwszą polską śpiewaczką, która staje z publicznością sam na sam i twarzą w twarz, zdradzając swoje sekrety. Udowodnia, że potrafi nie tylko śpiewać, ale i rozbawić publiczność.

Podczas przedstawienia, składającego się z kilkunastu epizodów, diva wyjaśnia dlaczego w operze nie można niczego zrozumieć, tłumaczy śpiewane arie, pokazuje jak wcielić się w postaci męskie, opowiada o blaskach i cieniach życia divy i jak z rękawa sypie branżowymi dowcipami.

(-)
stetinum.pl
24 września 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia