Diva i jej pianista. Z operą w tle

"Akompaniator" - reż. Grzegorz Chrapkiewicz - Teatr Muzyczny Poznań

Teatr Muzyczny zaprasza 13 grudnia o godz. 19 na premierę "Akompaniatora", która odbędzie się wyjątkowo w Scenie na Piętrze. Komedia Anny Burzyńskiej będzie tam gościnnie grana w grudniu, a w styczniu pojawi się już na scenie Teatru Muzycznego.

"Akompaniator" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza rozgrywa się pomiędzy dwoma bohaterami: divą operową i towarzyszącym jej od trzydziestu lat pianistą. Ich relacja, wzbierająca emocjonalnym crescendo, eksploduje dramatycznym i dość niedorzecznym wyznaniem. Opowieść o miłosnej obsesji w miarę rozwoju akcji przekształca się z przezabawnej farsy w thriller psychologiczny. A wszystko - z muzyką operową w tle - dotyczy odwiecznych problemów: konfrontacji marzeń z rzeczywistością, życia ze sztuką, pragnień z możliwościami.

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu w głównych rolach zobaczymy genialny duet - Wiesława Paprzyckiego i Lucynę Winkel, których stali sympatycy Teatru bardzo dobrze znają z naszej hitowej komedii "Mayday" (reżyserowany przez Chrapkiewicza).

To spektakl dla widzów lubiących mistrzowskie pojedynki aktorskie, dobrą muzykę i inteligentny, nieco absurdalny humor. Premiera będzie jednocześnie okazją do świętowania 25 lat pracy artystycznej Lucyny Winkel, związanej od 2003 r. ze sceną Teatru Muzycznego w Poznaniu.

(-)
Materiał Teatru
13 grudnia 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...