Dla dzieci i nie tylko - Wrocławski Teatr Lalek

"Amelka, Bóbr i Król na dachu" - reż. Petr Nosálek - Teatr Nowy w Zabrzu

W najbliższy weekend (5, 6, 7 kwietnia) w Wrocławskim Teatrze Lalek odbędzie się gościnny spektakl Teatru Nowego w Zabrzu pt. "Amelka, Bóbr i Król na dachu". Przedstawienie w piątek będzie miało miejsce o godzinie 10.00, w sobotę o godzinie 15.00, a w niedzielę o 11.00. Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 25 zł., natomiast dla dziecka 20 zł.

Baśniowa opowieść o sierotce Amelce, wrażliwej dziewczynce o czułym sercu. Pewnego dnia przybrana matka, podstępna Fryga, wysyła Amelkę do Szepczącego Lasu po czarny miód. Podczas niebezpiecznej, pełnej przygód wyprawy sierotka zaprzyjaźnia się z dobrą wróżką Lulejką, poznaje Dojrzałą Gruszkę, Dynię i bardzo tajemniczego Króla.

Spektakl z przepiękną scenografią Pavla Hubički i łatwo wpadającą w ucho muzyką Krzysztofa Dziermy pełen jest zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek. W świecie Amelki rośliny i zwierzęta mówią ludzkim głosem, przepowiednie spełniają się w przewrotny sposób, a bohaterowie często nie są tym, kim się początkowo wydają.

(-)
Materiał Teatru
5 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia