Dla miłośników poezji Kaczmarskiego

6. Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja"

Noc pieśni żydowskiej, pokaz filmów o życiu poety oraz spotkanie z autorem biografii mistrza - w Kołobrzegu w piątek rozpoczyna się 6. Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja".

Festiwal co roku przyciąga do Kołobrzegu miłośników twórczości pieśniarza. Pierwsza jego edycja odbyła się w 2004 r., kilka miesięcy po śmierci artysty. Od następnego roku festiwalowi towarzyszył konkurs na najlepsze wykonanie i interpretację utworów Kaczmarskiego.

Tegoroczna "Nadzieja" odbywa się pod hasłem muzyki żydowskiej. Po konkursie, który odbędzie się w piątek (początek o godz. 17) - Noc Pieśni Żydowskiej. Usłyszymy koncert pt. "Sefarad". Wykona go zespół w składzie: Jarosław Gugała, Filip Łobodziński, Marek Wojtczak i Tomasz Hernik. Gratką dla fanów Kaczmarskiego będzie wyreżyserowany przez Jacka Bończyka program "Dzieci Hioba". Oprócz samego reżysera wykonają go: Klementyna Umer, aktorka Teatru Rampa w Warszawie oraz Sylwia Najah z Teatru Żydowskiego w Warszawie. 

W sobotę w kołobrzeskim kinie Piast pokaz filmów o Jacku. Będzie dokument "Stacja Osowa" a także film o pobycie Kaczmarskiego w Australii. Na zakończenie - spotkanie z Krzysztofem Gajdą, autorem wydanej niedawno biografii Jacka Kaczmarskiego "To moja droga".

Koncerty odbędą się w hali sportowej Łuczniczka. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Szczegółowy program na: www.fundacja-kaczmarski.org

ash
Gazeta Wyborcza Szczecin
30 lipca 2009

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...