Dla najmłodszych

"Afrykańska przygoda" - reż. M. Fajak-Słomińska, J. Słomiński - Teatr Lalek Wrocław

Twoje dziecko wcale nie musi jeszcze ani dobrze chodzić, ani dobrze mówić, żeby przeżyć "Afrykańską przygodę" we Wrocławskim Teatrze Lalek. Powstaje tam spektakl właśnie z myślą o tych najnajmłodszych (między 1 a 4 rokiem życia). Premiera już 28 kwietnia

Opowieść jest nieskomplikowana: maleńki Jacuś, przenosi się we śnie do Afryki - egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta. Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla. Aktorzy tę prostą historię przedstawiają za pomocą języka gestów, muzyki i światła. Tak żeby młody człowiek bez trudu zrozumiał, co się dzieje na scenie. 

Przedstawienie trwa tylko 30 minut, podczas których nieustannie coś się dzieje: pojawiają się kolejni bohaterowie, a kolorowa scenografia wciąż się zmienia, dzięki czemu maluchy nie mają problemu ze skupieniem uwagi na akcji scenicznej. Spektakl zaskakuje małych widzów mnóstwem sprytnych teatralnych sztuczek: kolorowa piłeczka zamienia się w słonia, samochodzik – w krokodyla, a niebieska kurtyna raz staje się rozgwieżdżonym niebem, a raz dziecięcą kołdrą.

Uspokajamy rodziców, że przedstawienie zostało opracowane przy udziale psychologów i pedagogów dziecięcych. Wcześniej "Afrykańska przygoda" była z dużym powodzeniem wystawiana w gdańskim Teatrze Miniatura i szczecińskiej Pleciugi. Z pewnością spodoba się też wrocławskim maluchom.

"Afrykańska przygoda", WTL, reż. Mariola Fajak-Słomińska i Janusz Słomiński, wyst. Patrycja Łacina-Miarka, Edyta Skarżyńska, Tomasz Maśląkowski, premiera 28 kwietnia, informację o kolejnych spektaklach znajdziecie tutaj.

(-)
Materiały Teatru
11 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia