Dla sławy i urody

"Dieta cud" - reż. Piotr Dąbrowski - Lublin

Jak wiele może kobieta znieść i zrobić dla rozgłosu, medialnej sławy, w także - dla poprawy swojego wizerunku. 0 tym wszystkim jest sztuka, której akcja dzieje się na planie reality show "W domu Slim Brothera". Trzy finalistki walczą o wielką wygraną, która oprócz pokaźnej kwoty przynieść ma zwyciężczyni sławę, status gwiazdy i dostatnie życie.

W niedzielę, 20 listopada, o godzinie 17 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wystawiony zostanie spektakl "Dieta cud" Jana Jakuba Należytego.

Pani Columbo, Pani Doktor i Lidka pod wodzą demonicznej instruktorki Ewy Fitness przygotowują się do finałowego odcinka "na żywo". Podczas transmisji, telewidzowie za pośrednictwem esemesów wybiorą "Miss Fitness". Najwięcej szans ma ta z kobiet, która straciła najwięcej kilogramów. Walczą więc dzielnie o stratę choćby kilku gramów, ale też nie rezygnują z nieuczciwych chwytów wobec konkurentek. Dopiero nieprzewidziane zdarzenie na planie zmusza zwaśnione panie do solidarnej walki o szczęśliwy finał. Komedia "Dieta cud" to satyra na telewizyjne czasy, kiedy to człowiek jest najmniej ważnym elementem wszechobecnego show, staje się produktem wypełniającym czas między blokami reklamowymi. Zabawny spektakl, który oferuje odchudzanie przez śmiech w gwiazdorskiej obsadzie. Występują w nim zamiennie: Ewa Ziętek, Adrianna Biedrzyńska, Ewa Dałkowska, Ewa Kuklińska, Grażyna Wolszczak, Halina Sammler-Kotys, Alicja Dąbrowska, Halina Rowicka, Mimi Kokoski oraz w epizodzie Maria Bujas-Łukaszewska. Bilety w cenie 80 zł do nabycia w kasie Agencji Koncertowej N\'n\'N w budynku Filharmonii Lubelskiej.

KMOy
Dziennik Wschodni
19 listopada 2011

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia