Dla Sylwii

"Kamienie w kieszeniach" - reż: Ł. Witt-Michałowski - Scena Prapremier InVitro w Lublinie

4 lipca zapraszamy serdecznie na spektakl "Kamienie w kieszeniach" Sceny Prapremier InVitro. Tym razem w ramach akcji charytatywnej na rzecz chorej na raka aktorki Sceny - Sylwii Stockinger

Akcja spektaklu rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce i ukazuje konsekwencje, jakie wynikają z wkroczenia wielkiego świata do małej, prowincjonalnej społeczności. Wielkie studio z Hollywood zdecydowało się kręcić tam film i jako statystów wykorzystuje ludzi z okolicy. Opowieść snuje dwóch aktorów, którzy wcielają się w kilkanaście postaci. Atmosfera na planie zdjęciowym oraz kolosalne pieniądze stojące za całą machiną rozbudzają w ludziach nadzieję na przeżycie amerykańskiego snu o sukcesie. Czy życie przyniesie im kolejne rozczarowanie, czy też może spełni ich marzenia?

„(…) „Kamienie w kieszeniach” to maksimum emocji przy użyciu minimalnych środków. (…) Spektakl  Witt-Michałowskiego to mistrzowsko zagrana i ciekawie opowiedziana historia. Dowód na to, że teatr można robić bez wspaniałej scenografii i wyszukanej muzyki – wystarczy dwóch utalentowanych aktorów, dobry tekst i pewna ręka reżysera”.
Iga Nyc, Wprost, 20.10.2006

Spektakl jest laureatem Wielkiej Nagrody Publiczności Przeglądu Małych Form „Kontrapunkt” 2007 oraz Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej 2008.

Kiedy: 19.00
Gdzie: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Bilet cegiełka: 20 zł do nabycia w kasie przed wejściem na spektakl

Barbara Szymańska
Materiały Teatru
1 lipca 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia