Dla telewidzów musi umrzeć

"Trup" - reż. Paweł Szkotak - Teatr Polski w Poznaniu

17 kwietnia po raz pięćdziesiąty na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się "Trup", spektakl w reżyserii Pawła Szkotaka z Ewą Szumską i Łukaszem Chrzuszczem w rolach głównych.

Prapremiera polska dramatu Erica Coble'a w przekładzie Jacka Kaduczaka odbyła się 6 marca 2010 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu. Sztuka szkockiego dramaturga opowiada historię Eldona Phelpsa, który decyduje się na udział w dość nietypowym reality show - otrzymuje milion dolarów i w ciągu siedmiu dni może wydać te pieniądze, jak tylko zechce. Po tygodniu musi jednak umrzeć w sposób wybrany przez telewidzów. Eldonowi cały czas towarzyszy ekipa filmowa, która relacjonuje na żywo ostatni tydzień jego życia. Gina - producentka filmowa, która namówiła chłopaka do udziału w programie - dba o to, żeby widzowie nie znudzili się życiem Eldona Phelpsa. Od statystyk oglądalności zależy przecież sukces reality show i jej dalsza telewizyjna kariera...

W spektaklu występują: Ewa Szumska (Gina Yaweth), Łukasz Chrzuszcz (Eldon Phelps), Piotr B. Dąbrowski (Dougie), Barbara Krasińska (Roberta Phelps), Paweł Siwiak (Virgil Phelps), Anna Sandowicz (Christy Moline), Barbara Prokopowicz (Nancy / Dziewczyna, która wie, jak się dobrze zabawić), Marcela Stańko (Charakteryzatorka / Dziewczyna, która wie, jak się dobrze zabawić), Wojciech Kalwat (Ochroniarz, Mężczyzna z blendą), Jakub Papuga (Leon, Mężczyzna z mikrofonem), Teresa Kwiatkowska (Sheila), Michał Kaleta (Larry).

Spektakl współtworzą: Paweł Szkotak (reżyseria), Agnieszka Zawadowska (scenografia i kostiumy), Magdalena Górfińska (reżyseria świateł), Krzysztof Nowikow (aranżacja muzyczna), Bartosz Borowski (opracowanie muzyczne). Od daty prapremiery spektakl zobaczyło blisko 9000 widzów.

Bilety na spektakl dostępne są w kasie Teatru (tel. 61 852 05 41, 61 852 56 28, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl).

(-)
Materiał Teatru
16 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia