Dla wielbicieli lekkiej muzy

"Gala operetki i pieśni neapolitańskich" Opera Śląska w Bytomiu

W niedzielę 8 marca o godz. 18.00 specjalnie dla wielbicieli lekkiej muzy ne scenie Opery Śląskiej odbędzie się "Gala operetki i pieśni neapolitańskich"

W koncercie, w którym udział wezmą gościnni soliści, poza muzyką słynnych królów operetek, a należą do nich z całą pewnością Johann Strauss, Emerich Kalman, Franz Lehar, będzie można usłyszeć piękne i doskonale publiczności znane pieśni neapolitańskie: O sole mio, Funiculi, Funicula, walc hiszpański Estudiantina Waldteufel`a, serenadę Toselli`ego, czardasza Monti`ego i słynny V taniec węgierski Brahmsa.

Duchową ucztę rozpoczną gorące melodie węgierskie, które będą przeplatać się z nastrojowymi ariami i duetami operetkowymi w wiedeńskim - i nie tylko - stylu z Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego, Księżniczki czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej wdówki. Zabrzmią m.in.: Wielka sława to żart, Usta milczą, dusza śpiewa, Kiedy skrzypki grają, Artystki z Varietes, Pieśń o Wilii.

Nie zabraknie także Juliszki z Budapesztu z Błękitnej maski Raymonda oraz Dziewcząt z Barcelony z operetki Clivia Dostala. Koncert zakończy przebój musicalu Fryderyka Loewe My Fair Lady Przetańczyć cała noc. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Straussowska "Obligato" pod dyrekcją Jerzego Sobeńki. Koncert poprowadzi Witold Pelka.

Grażyna Konieczna
Materiały Opery
3 marca 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...