Dlaczego dziadek jest bardzo ważny?

"Dziadki, dziadki" - reż. Marek Zákostelecký - Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

O tym, jak ogromną rolę w życiu dzieci odgrywa dziadek, opowiada spektakl "Dziadki, dziatki" w Teatrze Kubuś. Bawi dzieci, wzrusza dorosłych.

Ważny społecznie i psychologicznie temat podano podczas prapremierowego spektaklu pod tytułem "Dziadki, dziatki", który odbył się w sobotę, 21 marca, w kieleckim Teatrze Kubuś. Sztuka wystawiona na podstawie scenariusza Elżbiety Chowaniec i Marka Zakostecky'ego zwraca uwagę na bardzo istotną rolę, jaką w życiu każdego człowieka odgrywają dziadkowie. Mówi o sztafecie pokoleń i bagażu doświadczeń i mądrości życiowej, jaką starsze pokolenie przekazuje wnukom. Ten głęboki przekaz o niezmiernie ważnym nawiązywaniu dobrych i koniecznych relacji międzypokoleniowych jest przesłaniem dla dzieci i dorosłych.

Nic dziwnego, że sobotnie przedstawienie, przygotowane we wspaniałej scenografii Marka Zakostecky'ego i z udziałem całej plejady lalkowych postaci ogromnie cieszył dzieci i zmusił do refleksji ich rodziców i dziadków. - Mądra i pięknie pokazana sztuka, która daje wiele do myślenia - mówiła pani Ewa, która obejrzała ją razem z siedmioletnią wnuczką Natalią.

Lidia Cichocka
Echo Dnia
24 marca 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...