Dlaczego Hamlet siedzi na YouTubie?

"Hamlet" - reż. Marcin Starosta - Teatr Polski w Poznaniu

już 12 kwietnia w Malarni Teatru Polskiego w Poznaniu Mała Premiera: „HAMLET".

Mała Premiera to projekt Teatru Polskiego w Poznaniu, którego założeniem jest przygotowanie, równolegle z premierą realizowaną przez aktorów zawodowych, tego samego tytułu z młodzieżą. Powstały w ten sposób spektakl będzie pokazywany na deskach naszego teatru.

Dlaczego Hamlet siedzi na YouTubie? Co ma wspólnego Laertes z prestiżem? Czemu Ofelia zniknęła z Instagrama? – twórcy wraz z uczniami szkoły „Łejery" konstruują swój spektakl wokół tematów utraty, miłości, relacji rodzinnych. „Hamlet to w wielkim skrócie: śmierć Hamleta, Ofelii i brata Ofelii – Laertesa i matki, i ojca". Sztuka Szekspira jest w tej pracy tak samo ważna, jak twórczość zaproszonych do współpracy dzieci.

Sięgnięcie po najsłynniejszą tragedię stratfordczyka (i jedną z najważniejszych w historii dramatu), by skonfrontować ją ze świeżym spojrzeniem młodych ludzi pozwoliło na nowe otwarcie – ponowne spotkanie z dramaturgicznym klasykiem.

Mała Premiera to projekt Teatru Polskiego w Poznaniu, którego założeniem jest przygotowanie, równolegle z premierą realizowaną przez aktorów zawodowych, tego samego tytułu z młodzieżą. Powstały w ten sposób spektakl będzie pokazywany na deskach naszego teatru.

Dlaczego Hamlet siedzi na YouTubie? Co ma wspólnego Laertes z prestiżem? Czemu Ofelia zniknęła z Instagrama? – twórcy wraz z uczniami szkoły „Łejery" konstruują swój spektakl wokół tematów utraty, miłości, relacji rodzinnych. „Hamlet to w wielkim skrócie: śmierć Hamleta, Ofelii i brata Ofelii – Laertesa i matki, i ojca". Sztuka Szekspira jest w tej pracy tak samo ważna, jak twórczość zaproszonych do współpracy dzieci. Sięgnięcie po najsłynniejszą tragedię stratfordczyka (i jedną z najważniejszych w historii dramatu), by skonfrontować ją ze świeżym spojrzeniem młodych ludzi pozwoliło na nowe otwarcie – ponowne spotkanie z dramaturgicznym klasykiem.

***

Mała Premiera „Hamlet"
12, 13, 14 kwietnia 2019 r.
godz. 18.00
MALARNIA
reżyseria, opracowanie muzyczne: Marcin Starosta
opracowanie tekstu: Marcelina Obarska, Marcin Starosta
scenografia, kostiumy, światło: Krystian Szymczak
pedagog teatru: Agnieszka Misiewicz
konsultacje choreograficzne: Sonia Borkowicz
konsultacje świetlne: Mirek Kaczmarek
animacja: koło plastyczne pod opieką dh Grażyny Daniel,
aranżacja i montaż animacji: Maria Horowska, Emil Tybura
plakat: Joanna Gizelska, Marcin Starosta
Obsada:
Mariusz Adamski, Wiktoria Berbeć, Iwo Domagalski, Maria Dymek, Maria Jarosz, Franciszek Matuszak, Maja Rybarczyk, Małgorzata Sosnowska, Ewa Szumska, Bazyli Szydzisz, Zuzanna Szymańska, Malwina Waloszczyk, Bruno Widerak, Stefan Witkowski, Julia Zabel, głos Ducha Ojca: Jan Peszek

Spektakl – przeznaczony dla widzów od 9 roku życia - powstaje we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 83 „Łejery" w Poznaniu.
Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Teatru oraz w serwisie Bilety24

Katarzyna Kamińska
Materiał Teatru
22 marca 2019

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...