Dlaczego nasze ręce i nogi się ruszają?

"Było sobie życie" - reż. Piotr Sieklucki - Teatr Nowy Proxima

W Teatrze Nowym Proxima powstaje spektakl „Było sobie życie", który zostanie zaprezentowany w dwóch w wersjach – dla dzieci i w specjalnej sylwestrowej odsłonie.

W krakowskim spektaklu przewodnikiem po najważniejszych organach i układach będzie charyzmatyczny i lekko ekscentryczny mędrzec, łączący w sobie pasję biologa i dociekliwość filozofa. A w każdym z tych miejsc widzowie spotkają się z ich osobliwymi lokatorami – wytrzymałymi mięśniami, delikatnymi tkankami, opryskliwymi wirusami i grzybami czy z humorzastymi hormonami. Celem spektaklu będzie odpowiedzenie na pytania poważne, wstydliwe, zabawne – dlaczego nasze ręce i nogi się ruszają? Co sprawia, że odróżniamy kwaśny smak od słonego? Dlaczego odbija nam się po jedzeniu? No i czym tak naprawdę są te niewidoczne, a tak bardzo kłopotliwe gazy?

„Było sobie życie" – jedyna okazja, żeby zobaczyć wersję spektaklu dla dorosłych

Zaś w sylwestrową noc zapraszamy wszystkich dorosłych na wyjątkowe wydarzenie – lekcję biologii połączoną z koncertem nietuzinkowego zespołu Wirus Band w którego skład wchodzą: Gazy (śmierdzące), Grzyby (zaraźliwe), Krwinki (pijane), Bakterie i Wirusy (przenoszone drogą różną). Liderem tej grupy jest ekscentryczny, głośny i niepoprawny politycznie podstarzały rockandrollowiec.

To właśnie oni odpowiedzą na pytania, których na co dzień boicie się zadać i przypomną najważniejsze rzeczy z anatomii człowieka. Oczywiście zrobią to we właściwy sobie sposób – będzie wulgarnie, bez cenzury, z dużą dawką humoru i głośną muzyką.

Obsada: Marek Bula, Michał Misza Czorny, Joanna Falkowska, Marta Saciuk-Sędzielarz, Tomasz Schimscheiner, Konrad Stein, Piotr Zwolski
Szczegóły na stronie www.bilety.teatrnowy.com.pl

Karolina Purłan
Materiał Teatru
13 listopada 2019
Portrety
Piotr Sieklucki

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki