Do akcji dołączył areszt śledczy

5. edycja "Dotknij teatru" - Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Warsztaty teatralne, wystawy plakatu i happeningi - Teatr im. A. Sewruka w Elblągu zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru" organizowanej do 6 kwietnia, którego jest regionalnym koordynatorem.

Jednym z najciekawszych wydarzeń zaaranżowanych w ramach tegorocznej akcji jest wernisaż łączący wystawę plakatów i kostiumów teatralnych z pokazem prac uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. To interesujące wypełnienie antraktu w trakcie spektaklu "Skąpiec" Moliera (wernisaż: 4 kwietnia, godz. 20, foyer Dużej Sceny). Zainteresowani będą mieli okazję oglądać wystawę do 28 kwietnia.

Nie sposób pominąć wystawę dorobku plakacisty Leszka Żebrowskiego, czynną w sali wystawowej Ratusza Staromiejskiego do dnia 6 kwietnia. Jak podkreślił rzecznik elbląskiego teatru, Tomasz Walczak, jest to jeden z najbardziej cenionych plakacistów w Europie. Plakaty, jakie przygotował do kilku naszych spektakli, same w sobie są dziełami sztuki. Realizując ideę rozpowszechniania kultury w środowiskach osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, instytucje zaangażowane w akcję przygotowały warsztaty teatralne z plastyki, organizowane dla wychowanków Domu Dziecka w Ornecie, a także zajęcia ze świadomości i plastyki ciała, które odbędą się obok projektu "Poznajemy teatr od kulis" - skierowanych do młodzieży niepełnosprawnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu.

- W tym roku po raz pierwszy do akcji dołączył także areszt śledczy - mówi Tomasz Walczak. - W ramach "Sceny przy stoliku", 5 kwietnia zaprezentujemy komediodramat egzystencjonalny autorstwa współczesnego hiszpańskiego autora Antonia Alamo pt. "Kroki". W tegoroczną akcję zaangażowanych jest w sumie 19 instytucji z obszaru Warmii i Mazur, m.in. Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Nowostawski Ośrodek Kultury i Alternatywny Elbląski Klub Literacki.

Mateusz Florczak
Dziennik Elbląski
1 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia