Do samego serca teatralnej matrioszki!

"Imperium" - reż. Cezary Studniak - Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

W ramach akcji "Dotknij Teatru" w Teatrze Nowym w Poznaniu, dziś i jutro o godz. 19.30 na Scenie Nowej obejrzeć będzie można spektakl Cezarego Studniaka "Imperium".

Czy dwoje aktorów może na swoich barkach udźwignąć całe Imperium? Tak, może! I zrobią to śpiewająco!

"Imperium" Ceziego Studniaka to spektakl przypominający najsłynniejszą rosyjską zabawkę: matrioszkę. Warstwa po warstwie odkrywa przed widzem kolejne oblicza Rosji: rozmarzonej i rozgniewanej, rozbestwionej i rozleniwionej, rozgadanej i rozśpiewanej... Scena po scenie oczom zdumionej widowni objawiają się etapy ludzkiego życia, zamknięte w zgrabnych i wyrazistych, choć wykreowanych za pomocą oszczędnych środków, obrazach: pięknych, kiedy trzeba, i strasznych, kiedy trzeba. Znajdzie się tu miejsce i dla owadów Pielewina, i dla zagubionych kochanków, rozpaczliwie szukających bliskości i intymności; zajrzymy do podrzędnej dyskoteki, mrowiska i mieszkania, w którym ubijane są podejrzane interesy; poszybujemy w stronę księżyca, by ostatecznie wylądować kto wie, gdzie jeszcze...

Jedno jest pewne: przewodniczką w tej podróży jest znakomita muzyka. Pozwólcie się jej poprowadzić. Do samego serca tej teatralnej matrioszki!

Uwaga! Z powodu nagłych i nieprzewidzianych okoliczności nastąpi zmiana obsadowa w spektaklu "Imperium" w dniach 5 i 6 kwietnia 2014. Tym razem w roli kobiecej wystąpi Anna Mierzwa, a nie jak było planowane Oksana Hamerska.

(-)
Materiał Teatru
5 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia