Do zobaczenia we Wrocławskim Teatrze Lalek!

29 maja to długo wyczekiwany dzień, w którym Wrocławski Teatr Lalek ponownie będziemy otwarty dla Widzów. Na czerwcowe spotkania przygotował ulubione przedstawienia publiczności oraz dwie premiery.

Pierwsze przedstawienia „Skarpety i papiloty” (4+) oraz Afrykańską przygodę (1-3) widzowie zobaczą już 29 i 30 maja. W czerwcowym repertuarze znajdą się spektakle dla młodszych i starszych widzów, a będą to m.in.: „Tesla vs. Edison” (6+), „Kręcipupa” (1-5), „Calineczka” (4+) oraz „Dżungla” (0,5-2,5). Szczegółowe informacje na stronie WTL w zakładce Repertuar.

Poza dobrze znanymi tytułami Wrocławski Teatr Lalek przygotowuje dwie premiery. 5 czerwca zaprasza na polską prapremierę spektaklu LOT PRZEZ TĘCZĘ w reżyserii Radosława Kasiukiewicza. To historia o przyjaźni i solidarności. Jej bohaterka, myszka Piki ma wielkie marzenie: chciałaby pofrunąć wysoko do nieba, zobaczyć świat z góry i przelecieć przez tęczę. Jej przyjaciele, Tipo i Chiki, robią wszystko, żeby mogła je spełnić. Nie powstrzyma ich nic i nikt, nawet wielki szczur Rydlak, chcący zająć mysią norkę. Z pomocą przychodzi mędrzec Ziba i jego wynalazki, a także tajemnicza latająca mysz, którą znają wszystkie dzieci...

Drugie z premierowych przedstawień to JAKI TEN ŚWIAT JEST WIELKI, spektakl oparty na motywach 7 baśni Hansa Christiana Andersena: „Pasterka i kominiarczyk", „Dziewczynka z zapałkami", „Dzielny cynowy żołnierz", „Nowe szaty cesarza", „Choinka", „Stara latarnia" i „Stokrotka" w nowym przekładzie Bogusławy Sochańskiej. W reżyserii duetu SKUTR jest on jednak czymś więcej niż adaptacją baśni – teatralną podróżą po świecie Andersena, pryzmatem, przez który możemy na nowo spojrzeć na twórczość wielkiego Duńczyka. Twórcy potraktowali literacki oryginał jako punkt wyjścia, wraz z aktorami szukając odpowiedzi na pytania: co te historie znaczą dziś i czym są dla każdego z nas. Premiera 18 czerwca.

JAKI TEN ŚWIAT JEST WIELKI! to druga odsłona projektu pt. „anderSEN O TEATRZE", który w październiku 2020 r. miał swoją premierę online.

Nie zapominamy również o tych Widzach, którzy z różnych powodów nie będą mogli oglądać przedstawień na żywo. Z myślą o nich kontynuujemy emisję spektakli online. Na naszym kanale VOD dostępne są tytuły dla najmłodszych i nieco starszych widzów: NOC BEZ KSIĘŻYCA (5+) KRZYWIRYJEK (6+), SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE (13+) oraz POMNIK (14+). Niezmiennie można je zobaczyć w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Koszt dostępu to jedynie 15 zł dla całej rodziny.

Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl

Piotr Soroka
Materiał Teatru
10 maja 2021

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...