Do zobaczenia, Zatoko Snów

"MumiOsiecka" - Konkcert laureatów nagrody publiczności Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej" & występ Teatru Mumio - Teatr Atelier

Ostatni spektakl tego lata zaprezentowany w Teatrze Atelier, to zakończenie sezonu teatralnego na wysokim c. Niezmiennie pełna widownia, pogodne twarze, głośne reakcje publiczności. Koncert laureatów nagrody publiczności 10-ciu edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej" oraz wybitnie wysoki poziom aktorstwa Teatru Mumio.

Jerzy Satanowski, jako pomysłodawca nie pierwszy raz zachwycił widzów. "MumiOsiecka" do której zostali zaproszeni laureaci nagrody publiczności konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" (kolejno: Aleksandra Bernatek (2020 r.), Gabriela Kundziewicz (2019 r.), Marta Burdynowicz (2018 r.), Katarzyna Obidzińska (2017 r.), Joanna Zawłocka-Lewandowska (2016 r.), Krzysztof Szczepaniak (2015 r.), Mateusz Weber (2014 r.), Paweł Ruszkowski (2013 r.) oraz Marcin Januszkiewicz (2011 r.) wykonali po dwie piosenki, które zyskały największe uznanie w odbiorze widowni. Publiczność Teatru Atelier miała przyjemność posłuchać aktorskich wykonań piosenek Agnieszki Osieckiej, takich jak: "Zielono mi", "Damą być", "Raz w życiu karnawał", "Wybacz mamasza", "Zorba" czy "Pani mnie inspiruje". Każdy kolejny występ prezentowany na scenie sprawiał, że widzowie chcieli podśpiewywać, tupać nogą pod fotelami. Panowała nadzwyczajna energia i atmosfera. Fantastyczni artyści, którzy pojawiali się kolejno na scenie i zachwycali publiczność swoją barwą głosu, doborem piosenek, oraz swoim aktorskim wykonaniem utworów. Każdy z laureatów przebył własną drogę, rozwinął skrzydła i powrócił w 2022 roku do Teatru Atelier w spektakularny sposób.

Teatr Mumio zaprezentował swoje widowisko "Kabaret Mumio". Spektakl został zagrany już niemal niezliczoną ilość razy i wciąż cieszy się ogromnym uznaniem wśród publiczności. Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński i Jacek Borusiński dosłownie kilka chwil po pojawieniu się na scenie zyskują pełne uznanie widzów całkowicie ożywiając każdego z osobna i nie pozwalając na moment oderwania od nich oczu. W pełni oryginalny, nietuzinkowy, rozbawiający do łez, zachwycający i nowatorski zespół artystów. Niezwykle utalentowani wokalnie, muzykalnie i aktorsko. Dla widzów głodnych teatralnych doznań, z nutą absurdu i humoru, to najbardziej trafny wybór na spędzenie wieczoru. Każdy ruch na scenie jest nieprzypadkowy, perfekcyjnie dopracowany i zaprezentowany z gracją i wdziękiem.

Doskonała oprawa muzyczna "MumiOsiecka", to artyści, którzy fenomenalnie czują się na scenie. Wraz z dźwiękami, którymi dzielą się z widownią przekazują także dynamizm i ogrom pozytywności, która płynie nie tylko z samej muzyki, którą tworzą ale i od nich samych, bezpośrednio do każdego widza z osobna.

Lato Teatralne dobiegło końca. "MumiOsiecka" jako spektakl kończący sezon w tym roku było bezbłędnym wyborem i świadczy o tym z pewnością pełna sala widzów oraz reakcje. Podsumowując dwa ostatnie miesiące działań Teatru Atelier nie pozostaje nic innego jak tylko liczyć, że najbliższe miesiące miną niezwykle szybko, abyśmy mogli ponownie spotkać się w Sopocie. A mam przeczucie, że kolejne dzieła, których będziemy świadkami w przyszłym roku będą równie zachwycające, wzruszające i zapierające dech w piersiach.

Aleksandra Wojciechowska
Dziennik Teatralny Trójmiasto
15 września 2022

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia