Dobrodusznie wykpiony

"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać" - Teatr Montownia

Montownia. Jeden z najciekawszych i najzabawniejszych teatrów w Polsce tym razem pośmieje się z teatru. "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać" 1 sierpnia o 21:00 podczas Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

Montownia uwielbia autotematyczne żarty: motyw teatralności pojawia się w wielu spektaklach i zostaje dobrodusznie wykpiony. Czterej aktorzy w tekście Romana Radomskiego znaleźli więc pole do popisu. Teatr staje się tu obiektem żartów. A razem z nim widownia, krytycy, recenzenci i artyści, którzy w pogoni za sławą zrobią wiele. Aktorzy Montowni sięgają po różne gatunki teatralnych występów, bawią się formami i nawiązaniami do powszechnie znanych sytuacji. Cytują, żeby sparodiować, szydzą, żeby dać do myślenia. Są, a tego nie można zignorować. Świat teatru w krzywym zwierciadle to przecież hasło od dawna Montowni przyświecające.

Wejściówki na spektakl w cenie 20 zł do kupienia w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92, www.sztygarka.pl) oraz w sieci ticketportal.pl

1 sierpnia o 21:00
Teatr Montownia (Warszawa)
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać

tekst: Roman Radomski
reżyseria: Teatr Montownia
na scenie: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki
czas trwania: chcielibyśmy wiedzieć, ale baliśmy się zapytać

(-)
Materiał Teatru
26 lipca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia