Dołącz do baśniowych bohaterów

"Złote serce" - reż. Małgorzata Kamińska-Sobczyk - Teatr Lalek Tęcza w Słupsku

W Tęczy można odbierać bezpłatne wejściówki na spektakl "Złote serce". To przedstawienie zostanie zagrane podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek, który w październiku odbędzie się w tureckim Stambule. Darmowe przedstawienie odbędzie się 14 czerwca w siedzibie Tęczy.

Teatr przygotował dla najmłodszych widzów 150 darmowych wejściówek. Można je już odbierać u konsultanta programowego - Sabiny Soboń w biurze teatru przy ul. Waryńskiego 2 od poniedziałku do piątku w godz. 8-14.

Prezentacja spektaklu związana jest z wyjazdem Tęczy na festiwal teatralny do Turcji.

- Już dwa lata temu wysłaliśmy wniosek do programu "Promesa Turcja 2014" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu kulturalnego tegorocznych obchodów 600-lecia polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych - mówi Małgorzata Kamińska-Sobczyk, dyrektor Teatru Lalki Tęcza. - W ramach promocji tego wydarzenia, w sobotę, 14 czerwca, zagramy za darmo spektakl "Złote serce", ten sam, który jesienią zaprezentujemy w Turcji.

Co ciekawe, słupscy aktorzy zagrają w Stambule przedstawienie w tureckiej wersji językowej. Słupska publiczność usłyszy jednak głównie wersję polską, choć fragment bajki zagrany będzie po turecku.

"Złote serce" w reżyserii Małgorzaty Kamińskiej-Sobczyk wybrane zostało nieprzypadkowo. To sztuka, która łączy w sobie wiele polskich baśni.

Tym przedstawieniem Tęcza zamyka też bieżący sezon artystyczny. Jak twierdzi dyrekcja sceny, był to sezon udany zarówno artystycznie, jak i frekwencyjnie.

- Mieliśmy cztery premiery, wielokrotnie też braliśmy udział w akcjach charytatywnych. Zbieraliśmy wyprawki szkolne, świąteczne prezenty dla dzieci, a ostatnio również karmę dla dzieci. Poszerzyliśmy naszą ofertę artystyczną o warsztaty plastyczne dla najmłodszych - wylicza Małgorzata Kamińska-Sobczyk. - Dwa razy reprezentowaliśmy Polską na międzynarodowych festiwalach. Graliśmy na Ukrainie i na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Co ciekawe, amerykańska Polonia również zobaczyła spektakl "Złote serce". Tam spektakl był grany po polsku i angielsku.

W przyszłym sezonie artystycznym Tęcza planuje kolejne cztery premiery. Nie będzie natomiast podwyżek cen biletów, które teraz kosztują 18 i 15 złotych.

Daniel Klusek
Głos Pomorza
3 czerwca 2014

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia