Dołącz do miejskiej imprezy

32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych

W tym roku jedna z najbardziej widowiskowych imprez miejskich - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze - rozpocznie się 11 lipca.

32. edycja imprezy i potrwa trzy dni. Spektakle tradycyjnie odbywać się będą na ulicach Jeleniej Góry. Wystąpią m.in.: Cie Les Fées Railleuses z Francji, grupa Efimer z Hiszpanii, PasParTout z Niemiec oraz formacja Tol z Belgii.

W ramach festiwalu organizator - Teatr im. Cypriana Kamila Norwida ogłosił konkurs na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej, której zwycięski tekst dostanie szansę realizacji na ulicach lub w innej jeleniogórskiej przestrzeni.

Festiwal znów będzie okazją do zobaczenia najciekawszych przedstawień ulicznych trup teatralnych z całej Europy. Podczas festiwalu wystąpią dwa hiszpańskie zespoły: Efimer ze swoimi pociesznymi smokami w łaty (Traps) i spektaklem "The Dance of the Death" oraz Cia La Tal ze swoim zegarmistrzowskim widowiskiem "Carilló". Formacja Tol z Belgii zaprezentuje "Corazon de Angeles", francuskie akrobatki Cie Les Fées Railleuses wystąpią z performancem "The Polyamide Sisters". Niemiecka grupa grających szczurów PasParTout zaprezentuje występ pt. "Die Ratten kommen!". Rodowita Austriaczka Anna de Lirium rozbawi i wzruszy w "Anna de Lirium In Concert - Alive".

Pokazane zostaną także spektakle krajowych artystów: A3 Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń, który już goszczono na festiwalu w Jeleniej Górze, w wielobarwnej wieczornej paradzie "Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej". Zespół Szaza stworzy muzykę na żywo do niemych projekcji filmowych. Dla najmłodszej widowni wystąpi iluzjonista i klaun Rufi Rafi, który pojawi się ze swoimi "Historiami domowymi" i "Kuku na Muniu".

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych będzie można wziąć udział w 1. Biegu Ludzi Teatru, którego trasa połączy jeleniogórski Teatr im. Norwida z Teatrem Zdrojowym w Cieplicach. Dodatkową atrakcją dla każdego będzie "Happening Trawa" - stworzona scena amfiteatru na trawie. Zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców biegów oraz laureatów konkursu na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej. A na finał festiwalu zaplanowano koncert zespołu Spare Bricks - A Pink Floyd Tribute Band.

Manu
Jelonka
3 czerwca 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...