Dostali dodatkowe terminy

"Do Damaszku" - reż. Jan Klata, "Caryca Katarzyna" - reż. Wiktor Rubin

W związku z ogromnym zainteresowaniem widzów "Do Damaszku" Jana Klaty ze Starego Teatru w Krakowie oraz "Carycą Katarzyną" Wiktora Rubina z Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, te spektakle zostaną zagrane po dwa razy podczas 34 edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych.

"Carycę Katarzynę" zobaczymy 5 kwietnia dodatkowo o godzinie 16.00 oraz godzinie 19.00 na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego. Poetycki i dosadny spektakl duetu Janiczak-Rubin nie jest opowieścią historyczną na temat tego, jak urodzona w Szczecinie 15-letnia pruska księżniczka Zofia Anhalt-Zerbst stała się imperatorową Wszechrosji i "amatorką wszechmężczyzn". Twórcy skupiają się raczej na prześwietleniu psychiki swoich bohaterów, ich instynktów, pobudek, braku ideałów, ambicji, frustracji, smutku. Ze sceny słychać dosadny język, ilustrujący genderowe i kulturowe stereotypy.

"Do Damaszku" na 34 WST - 7 kwietnia dodatkowo o godzinie 17.30 oraz o godzinie 20.30 na Scenie im. G. Holoubka. Jan Klata i Sebastian Majewski otwierają dramat szwedzkiego pisarza kluczem popkultury i przepisują go na współczesny język i realia. W opowieści o kryzysie i ucieczce od banału życia siatkę odniesień tworzą nawiązania muzyczne i filmowe. Tym spektaklem Jan Klata zdefiniował kierunek twórczych poszukiwań w Starym Teatrze oraz rozpoczął sezon poświęcony Konradowi Swinarskiemu. Przedstawienie jest próbą opowieści o naszej współczesnej religijności i miejscu religii w życiu dzisiejszego człowieka oraz o potrzebie wspólnoty, wiary i bycia w Kościele.

(-)
Materiał Festiwalu
29 marca 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...