Dotknąć teatru

"FootBall@..." - reż: Ewa Wycichowska - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

Dotknij Teatru to ogólnopolska akcja zainicjowana z okazji 51. Międzynarodowego Dnia Teatru. Jej celem jest promocja teatru w Polsce oraz zachęcenie publiczności do aktywnego uczestnictwa w życiu instytucji kultury

Brak nawet 1 m kwadratowego przestrzeni scenicznej nie wyklucza istnienia teatru. Dotknąć teatru można wszędzie tam, gdzie dochodzi do spotkania widza z artystami prezentującymi swój repertuar. Zwłaszcza gdy myślimy o teatrze tańca, którego najważniejszym tworzywem i instrumentem jest ludzkie ciało, tak jak ma to miejsce w Polskim Teatrze Tańca.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zespół PTT zaprasza wszystkich widzów oraz media do uczestnictwa w otwartej próbie spektaklu "FootBall@...", która odbędzie się 27 marca 2012 r. , o godz. 11.00 oraz 12.00 w studio PTT. W wydarzeniu wezmą udział tancerze Polskiego Teatru Tańca, przedstawiciele świata piłki nożnej oraz jeden najbardziej znanych dziennikarzy sportowych  Krzysztof Ratajczak.

Idea przedstawienia "FootBall@..." , które będzie miało swoją premierę 14, 15 i 16 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zrodziła się z inspiracji sportem piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może mieć swoje odniesienie do wielu sytuacji życiowych i stać się aktem sztuki. Otwarta próba spektaklu, na której będą obecni konsultanci związani zawodowo z piłką nożną, pozwoli na konfrontację świata teatru tańca ze światem sportu. Będzie ona również niezwykłą szansą na podejrzenie procesu twórczego, podczas którego rodzi się widowisko sceniczne. Zapraszamy zarówno wszystkich fanów piłki nożnej, jak i stałych bywalców teatru, których próba najnowszej premiery PTT postawi w obliczu zagrożenia zarażenia się futbolowym szaleństwem, które ogarnęło poznański zespół.

Bezpłatne wejściówki na otwartą próbę spektaklu "FootBall@..." można odbierać w impresariacie Polskiego Teatru Tańca (ul. Kozia 4), od czwartku (15 marca).

(-)
Materiały Teatru
19 marca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia