Dramat dla gimnazjalistów w Nowym

Czytanie dramatu "Cyber Cyrano" - Teatr Nowy w Poznaniu

21 stycznia o godz. 17 na Trzeciej Scenie Teatru Nowego odbędzie się czytanie tekstu "Cyber Cyrano" Istvana Tasnadiego, przeznaczone dla dla młodzieży (od 13 lat).

Chcemy, by Teatr Nowy w Poznaniu był miejscem, do którego każdy chętnie zagląda. Mamy poczucie, że gimnazjaliści są grupą odbiorców, dla której powstaje najmniej wydarzeń kulturalnych i dlatego specjalnie dla nich organizujemy czytanie tekstu "Cyber Cyrano" Istvana Tasnadiego! Tekst jest adresowany przede wszystkim do młodzieży, mówi o pułapkach, w jakie można wpaść za bardzo ufając użytkownikom portali społecznościowych i opowiada o trojgu nastolatków, którzy zatracili granicę między światem rzeczywistym i wirtualnym. Dorosłym pozwala zajrzeć do, często im niedostępnych, ciemnych zakamarków cyberprzestrzeni. Tekst prezentowaliśmy podczas trzeciej edycji Dramatów Nowych "Bratankowie".

Powtórne czytanie tego utworu przeznaczone specjalnie dla grup szkolnych i młodych widzów odbędzie się 21 stycznia 2014, o godz. 17.00 na Trzeciej Scenie. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie Teatru.

Po czytaniu zapraszamy na spotkanie z twórcami.

(-)
Materiał Teatru
10 stycznia 2014

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...