Dramat inspirowany Miłoszem

"Koncert na rożek, bęben..." - reż. P. Aigner - Białostocki Ośrodek Kultury

W związku z obchodami Roku Czesława Miłosza Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl "Koncert na rożek, bęben i violę" - na podstawie dramatu Jarosława Jakubowskiego inspirowanego życiem i twórczością Czesława Miłosza, w wykonaniu Grupy Coincidentia i Burakura

Odgłos uchylanego wieka trumny, snop wpadającego do środka, przez powiększającą się szparę, światła - zbyt silny, aby dostrzec w pierwszym momencie, do kogo należą głosy osób stojących nad grobem. Twarze powoli nabierają wyraźnych kształtów, stają się znajome, mówią o zrealizowanym przeznaczeniu i spełnionym losie, o obronie godności i wolności, o wielkiej stracie i poszarzałym świecie, o twórczości, która daje siłę, by trwać, i o tej samej twórczości, która ma szydzić z Polaków i katolicyzmu... Głos poety, którego żegnają, wkomponowuje się w zmieniające się krajobrazy, zbudowane z wizualizowanych skojarzeń przewijających się przez scenę postaci. Jest to scena wielowymiarowa, na współrealna, na współ wirtualna. Scena, na której człowiek i ruchome, wirtualne obrazy przenikają się w przestrzeni pomiędzy światem materialnym a metafizycznym... w takt muzyki na żywo wykonywanej przez trio bez rożka, bez bębna i bez violi. 

Premiera: 30.06.2011 – Kino Forum, Godz. 19.00

Próba otwarta: 29.06.2011, godz. 19.00 (wstęp wolny)

Spektakl zrealizowano z budżetu Miasta Białystok.

Utwór dramatyczny, na podstawie którego powstał spektakl, został wyłoniony w ogólnopolskim konkursie dramaturgicznym zrealizowanym w pierwszym kwartale tego roku w związku z obchodami Roku Czesława Miłosza.

(-)
Materiały Organizatorów
17 czerwca 2011
Portrety
Paweł Aigner

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia