Dramatyczna historia "panienki z dworu"

"Dziewczyna z Kamienia" aut. Izabelli Cywińskiej

"Dziewczyna z Kamienia" - autobiografia reżyserki Izabelli Cywińskiej jeszcze bardziej fascynująca niż jej legendarny serial "Boża podszewka" ukaże się już 26 marca.

To dramatyczna historia "panienki z dworu", która wraz z rodziną traci wszystko - nie wolno jej się nawet zbliżyć do rodzinnej posiadłości - Kamienia.

Po konfiskacie i końcu "Kamiennego" świata musi na nowo siebie wymyślić i znaleźć dla siebie miejsce w świecie zdeklasowanej arystokracji i artystycznej bohemy PRL-u.

Książka przynosi m. in. unikalny obraz życia ziemiaństwa w powojennej Polsce oraz wnikliwą i barwną opowieść o przemianach społecznych, politycznych i kulturalnych w kolejnych dziesięcioleciach PRL i III RP, bogato ilustrowaną licznymi fotografiami z rodzinnego archiwum autorki. Izabella Cywińska sama jest uczestniczką kluczowych wydarzeń XX wiecznej historii - od robotniczej rewolty w Poznaniu w 1956 roku po powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego (fascynujący obraz kulis jego funkcjonowania). Zdaje z nich porywającą, reporterską relację.

(-)
Mateirał Organizatora
26 marca 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia