Duże zainteresowanie warsztatami

Wrocławski Teatr Pantomimy

Już niebawem Wrocławski Teatr Pantomimy rusza z nowym, bezpłatnym cyklem edukacyjnym pn. Wiem, kim był Henryk Tomaszewski. Warsztaty dedykowane są nauczycielom, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje w zakresie pracy. Ze względu na duże zainteresowanie organizatorzy utworzyli dodatkową grupę - czekają więc na uczestników wielkie emocje.

Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w nowym programie edukacyjnym Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Jeżeli prowadzisz w szkole kółko teatralne, wychodzisz ze swoją klasą do teatru, masz świadomość znaczenia edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju i kształtowaniu swoich uczniów, zapraszamy Ciebie na sesje warsztatowe przygotowane specjalnie po to, aby podnieść Twoje kompetencje i dać Ci nowe narzędzia pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

Program szkoleniowy obejmuje:
- 6 spotkań warsztatowych (po dwie godziny każde) prowadzonych przez dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Zbigniewa Szymczyka oraz Konrada Dworakowskiego – dyrektora Teatru Lalek i Aktora Pinokio w Łodzi,
- premierę pedagogiczną przedstawienia w reżyserii Konrada Dworakowskiego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (na podstawie „Małej syrenki" H. Ch. Andersena) wraz z dyskusją prowadzoną przez Alicję Morawską-Rubczak,
- premierę Zeszytów metodycznych autorstwa Alicji Morawskiej-Rubczak do przedstawienia w reżyserii Konrada Dworakowskiego, w których znajdą Państwo przykładowe ćwiczenia, zabawy i gry do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Pantomima to pozornie tylko sztuka trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. W trakcie warsztatów pokażemy Państwu, że nic bardziej mylnego! Wypowiedź pozawerbalna to podstawowy rodzaj komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

Projekt „Wiem, kim był Henryk Tomaszewski" jest częścią obchodów jubileuszu 60-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – interwencje 2015.

(-)
Materiał Teatru
4 września 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...