Dwa muzyczne żywioły

"The Beatles & Queen" - reż. Igor Vejsada i Robert Balogh - Gliwicki Teatr Muzyczny i Opera Śląska

Serdecznie Państwa zapraszamy na widowisko taneczne z udziałem tancerzy Gliwickiego Teatru Muzycznego i Opery Śląskiej - The Beatles & Queen - do ponadczasowej muzyki dwóch legendarnych zespołów.

Dwa muzyczne żywioły! Dwie legendy! Dwie ikony wyrastające ponad swoją epokę! Artystyczny fenomen na firmamencie muzycznego świata – The Beatles i Queen– dwa najbardziej legendarne zespoły w historii muzyki popularnej!

To o nich opowieść. Igor Vejsada, dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie, oraz Robert Balogh, dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu, wraz z połączonymi zespołami baletowymi Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego, zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu kultowych zespołów oraz – co najważniejsze – z ich przebojami. Nie zabraknie tych największych – She Loves You, Yesterday, Let It Be, All You Need is Love, Imagine z jednej oraz A Kind of Magic, We Will Rock You, We Are the Champions, The Show Must Go On czy The Miracle z drugiej strony – pojawią się i te mniej dzisiaj znane. A wszystko to w żywiołowej choreografii i sugestywnej oprawie plastycznej.

Dla jednych będzie to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych – opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami. Dla wszystkich – wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.
W przedstawieniu wykorzystano oryginalne nagrania zespołów The Beatles i Queen.

(-)
Materiał Teatru
26 lutego 2013

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia