Dwie nagrody dla Teatru "Kubuś"

festiwal w Szanghaju

Spektakl "Córka Króla Smoka" kieleckiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zdobył nagrodę specjalną jury oraz nagrodę za scenografię na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalkowych w Szanghaju - poinformowała PAP dyrektor Teatru Irena Dragan.

Kieleckich artystów zaprosił na festiwal dyrektor Szanghajskiego Teatru Lalek, który w październiku 2009 roku oglądał premierę "Córki Króla Smoka" (reż. Irena Dragan). "Córka Króla Smoka", na podstawie opowiadania Li-Cz\'ao-Wei "Córka smoka", mówi o miłości mężczyzny do dziewczyny z innego świata. Dragan wykorzystała w spektaklu różne techniki: pojawiają się barwne, duże marionetki, animowane przez dwóch aktorów, sześciometrowy, czerwony smok, a także teatr cienia, taniec z mieczem, taniec z szarfami, sceny karate i chi gong oraz projekcje multimedialne.

Spektakl kieleckiego teatru, który jako jedyny reprezentował Polskę na festiwalu w Szanghaju, został uhonorowany nagrodą za scenografię: kostiumy, wykonanie lalek i dekoracji oraz nagrodą specjalną jury. Na festiwalu zaprezentowały się też teatry z Chin, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Podczas pobytu w Szanghaju "Kubuś" trzykrotnie (16, 17 i 18 października) pokaże "Córkę Króla Smoka" w polskim pawilonie EXPO.
"Przedstawienie kieleckiego Teatru "Kubuś" zdobyło dwie nagrody w Szanghaju"

(-)
PAP
18 października 2010

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...