Dyplom Studium Musicalowego Capitol

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

15 czerwca w dawnym szpitalu położniczym przy ul. Dyrekcyjnej odbędzie się premiera "Wewnątrz Patty", spektaklu dyplomowego Studium Musicalowego Capitol.

To już czwarty rocznik, który kończy naukę w Studium. Spektakl reżyseruje Konrad Imiela, kierownictwo muzyczne objął Adam Skrzypek, scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Chadaj, a autorem choreografii jest Jacek Gębura.

Przedstawienie "Wewnątrz Patty" powstało na podstawie muzycznej adaptacji opowiadań Almodóvara "Patty Diphusa y otros textos", dokonanej przez słoweński zespół Familja.

Tytułowa bohaterka - Patty Diphusa - jest światowej sławy gwiazdą porno, a jej życie prywatne toczy się równie barwnie i burzliwie jak jej filmy. Patty jest typową kobietą Almodóvara: groteskową, perwersyjną, czułą i sentymentalną zarazem. Krytycy nazywali ją starszą, wulgarniejszą kuzynką Holly Golightly ze "Śniadania u Tiffany\'ego", zaś sam Pedro Almodóvar widział w Patty dziewczynę, która ucieka od samotności i od siebie samej, a zarazem wierne odbicie swoich własnych odczuć.

***

Spektakle w dniach 15-19 czerwca 2012, godz. 21

dawny szpital położniczy

ul. Dyrekcyjna 5-7, Wrocław.

(-)
Materiały Teatru
13 czerwca 2012

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia