Dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca

Maxymilian Bylicki dyrektorem Instytutu Muzyki i Tańca

Maxymilian Bylicki - pianista, menadżer, działacz społeczny, organizator życia artystycznego, został dyrektorem Instytutu Muzyki i Tańca - poinformował resort kultury. Nominację na stanowisko wręczył mu wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

Bylicki w 1982 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu z dyplomem magistra sztuki. Od 1977 r. prowadził czynną działalność koncertową jako solista i kameralista, a także działalność dydaktyczną. Koncertował w kraju i za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kanadzie).

W latach 1979-1991 wykładał w PSM II st. im F. Chopina oraz w Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1990-1994 był dyrektorem Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 1997 uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie w Calgary (Kanada) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2000-2001 był doradcą Ministra Kultury i Sztuki ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. W latach 2003-2005 pełnił funkcję dyrektora Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Od 2015 r. był doradcą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bylicki jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, długoletnim wiceprzewodniczącym zarządu Sekcji Pedagogów SPAM, a także wieloletnim organizatorem i członkiem komitetu programowego Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Muzycznych w Łańcucie.

Instytut Muzyki i Tańca działa od października 2010 roku. Został powołany przez ówczesnego ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Katarzyna Krzykowska
Kurier PAP
22 grudnia 2017

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia