Dyskusja o Helmucie Kajzarze

Dyskusja w ramach cyklu w "wtw://strefy_kontaktu_paternoster"

W najbliższą sobotę po spektaklu "Paternoster" Helmuta Kajzara we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, reżyser Marek Fiedor i aktorzy spotkają się z publicznością. Dyskusja w ramach cyklu w "wtw://strefy_kontaktu_paternoster".

W rozmowie weźmie także udział Marcin Kościelniak - autor monografii "Prawie ludzkie, prawie moje. Teatr Helmuta Kajzara" oraz redaktor tomu pism Helmuta Kajzara "Koniec półświni. Wybrane utwory i teksty o teatrze". Spotkanie poprowadzi historyk teatru i krytyk teatralny Rafał Węgrzyniak.

"Paternoster" Helmuta Kajzara to dramat o poszukiwaniu samego siebie, o zmaganiu się z własną tożsamością. Główny bohater, Józio - światowej sławy artysta - powraca (we śnie?) do rodzinnej wsi, by zadać sobie pytanie: czy tradycja, kulturowe dziedzictwo i wiara ojców pomogły mu w życiu, czy też były raczej obciążeniem, odrzuconym wreszcie po latach balastem? Czy istnieje w nim jeszcze więź ze światem, który go ukształtował, czy też - zakorzeniony już w "wielkim świecie", ale ciągle w nim obcy - pozostanie na zawsze obcym dla wszystkich.

Początek spotkania 18 października (sobota), około godz. 20.30. Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
17 października 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia