"Dziady" w Chinach

"Dziady" - reż. Michał Zadara - Teatr Polski we Wrocławiu

Między piątkiem 31 lipca a niedzielą 2 sierpnia 2015 spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu "Dziady. Części I, II, IV i wiersz Upiór" Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary będzie pokazywany w Pekinie podczas Beijing People’s Art Theatre International Festival 2015 na scenie Beijing People’s Art Theatre, każdego dnia o godzinie 18:30.

Na przełomie lipca i sierpnia po raz pierwszy w historii stosunków polsko – chińskich zaprezentujemy cz. I, II i IV i wiersz Upiór Dziadów Adama Mickiewicza w reż. M. Zadary na Beijing People's Art Theatre International Festival 2015 w Pekinie.

Specjalnie na tę okoliczność w Chinach zostanie wznowione wydanie tego najważniejszego tekstu w dziejach polskiej kultury, do przetłumaczenia którego na język chiński sprowokowały wydawców pokazy Dziadów z Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego poproszono również o napisanie wstępu do wspomnianego wydania.

1 sierpnia 2015 o godzinie 14:00 w Beijing People's Art Theatre Dyrektor Krzysztof Mieszkowski wygłosi wykład Artysta odpowiada za świat, podejmując w swoich rozważaniach takie kwestie jak moc i siła oraz status odziaływania Dziadów, rozwój teatru polskiego oraz wpływ na niego dzisiejszego społeczeństwa.

(-)
Materiał organizatora
1 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia