Dzieci zaśpiewają dla Jana Pawła II

"Barka" - Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej

Z inicjatywy Anny Boczar-Trzeciak Konsul Honorowej Włoch w Krakowie, Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy wystąpi z utworem "Barka" w wideoklipie, który jest dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II.

Młodzi chórzyści wystąpią razem z Krakowską Młodą Filharmonią przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza. Światowa premiera nagrania odbędzie się 27 kwietnia, podczas kanonizacji Ojca Świętego na placu św. Piotra w Rzymie.

Odbyliśmy dwie próby wokalne. Dzieci znały "Barkę", ale ważne było, aby zaśpiewały ją według aranżacji Tomasza Chmiela, kierownika muzycznego projektu. Ta interpretacja "Barki" jest wdzięczna i lekka - jak ta pływająca łódź - mówił Marek Kluza.

Dzięki telewizyjnym i radiowym transmisjom obejrzy i usłyszy nagranie cały świat. Będzie ono trwało około 4,5 minuty. Nie zabraknie w nim również wypowiedzi Ojca Świętego. Pokażemy też widoki Krakowa. - mówił Krzysztof Stawowczyk, realizator wideoklipu.

To wielki zaszczyt śpiewać na kanonizacji papieża Jana Pawła II. Cieszymy się, że to właśnie nasz chór wykona "Barkę" - dzieliły się wrażeniami Zuza Mikrut i Basia Wisłocka, uczennice chóru.

Projekt finansuje prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Nagranie realizuje Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie.

(-)
Materiał Opery
10 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia